גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

יישור שיניים למבוגרים ולילדים - אורתודונטיה מתקדמת

יישור שיניים למבוגרים: שיטות חדשניות | מרפאת מומחים מוריה

יישור שיניים מתקדם למבוגרים ולילדים: אסתטיקה גם במהלך הטיפול

ד"ר מארי כהן, אורתודונטית

מרפאת מומחים מוריה שמחה לבשר על פתיחת טיפולי אורתודונטיה לטווח רחב של גילאים - מבוגרים וילדים החל מגיל 9 ובכך מרחיבה את מגוון הטיפולים הניתנים במרפאתנו.

לטובת טיפול מיטבי ומדויק, אנו מזמינים אתכם להגיע לייעוץ ראשוני החל מגיל 9, במטרה לאבחן מצבים הדורשים התערבות ראשונית - קיים יתרון מובהק בליווי המטופלים הצעירים לאורך תקופת הגדילה. רוב הטיפולים האורתודונטים מיועדים לילדים החל מגיל 12, עם בקיעת כל השיניים הקבועות.

מרפאתנו מציעה מגוון פתרונות ליישור שיניים וביניהם, אינויזליין - יישור שיניים שקוף (בלתי נראה) בעזרת פלטות שקופות - "המילה האחרונה" בתחום זה. לשיטות הנוספות >>


הליך יישור שיניים למבוגרים - דגשים

ראשית, כאשר עוסקים ביישור שיניים (אורתודונטיה) למבוגרים חשוב לקחת בחשבון:

א. בניית עצמות הלסת הושלמה אצל המתרפא/ה המבוגר ולכן תיקון מלא של ליקוי בגדילת הלסתות (כמו לסת "קטנה" או "בולטת") חייב להיעשות עם מעורבות ניתוחית.

ב. ככל שהמטופל מבוגר יותר, נוסף גם מרכיב שיקומי עקב ריבוי הסתימות, הכתרים, השיניים החסרות ומחלות חניכיים הגורמות לאבדן התמיכה הגרמית ולתזוזת שיניים, תופעות המאפיינות את המתרפא המבוגר.

ג. המתרפא המבוגר מבקש במקרים רבים טיפול קצר וממוקד לצד טיפול אסתטי בלתי נראה.

סיבות אלו ואחרות מצריכות שיתוף פעולה הדוק בין כל הצוות הרפואי המעורב בטיפול במתרפא. המתרפא עובר בדיקה מקיפה הכוללת בנוסף לבדיקה האורתודונטית, בדיקת רופא חניכיים ובדיקת רופא שיניים שמכין תכנית טיפול שיקומית. הטיפול עצמו יחל רק לאחר שנערך דיון על כל ההשלכות הכרוכות בו נקבעו סדרי עדיפויות ופרוטוקול טיפולי מפורט.


60 שניות על יישור שיניים למבוגרים  - ד"ר אן סופי אטל

שיטות ליישור שיניים אסתטי למבוגרים ולילדים

הטיפול האורתודונטי המסורתי בסמכים מתכתיים ("ברזלים") המורכבים על השיניים למשך חודשים רבים ואף שנים, מרתיע רבים המעוניינים בשיפור המראה האסתטי של שיניהם וחיוכם.

קיימות היום מספר שיטות חדשניות ליישור שיניים שפותחו מתוך מודעות לחשיבות האסתטיקה לא רק בתום תהליך יישור השיניים אלא גם במהלכו והן מתאימות לטיפול במבוגרים ובילדים. 

יישור שיניים בעזרת סמכים שקופים

ישנם מספר סוגים של סמכים שקופים. חלקם עשויים מחומרים פלסטיים או סיליקונים, וחלקם עשויים מחרסינה. סמכי החרסינה מודבקים על החלק החיצוני של השיניים בדומה לסמכי המתכת והם אינם משנים את מראם השקוף במהלך הטיפול. החלקים "הנראים" הם חוט מתכת העוברר בין השיניים ועל הסמכים השקופים קיימות "דלתות" קטנות האוחזות את החוט.

יישור שינים למבוגרים - סמכים שקופים + סמכים בצד הפנימי

אורתודונטיה לינגוואלית - Lingual Braces (יישור שיניים בעזרת הדבקת סמכים בצד הפנימי של השיניים)

זוהי שיטה חדשנית ליישור שיניים שבה הסמכים מודבקים בצידם הפנימי של השיניים במקום בחזית. שיטה זו החלה להתפתח בארצות הברית וביפן בשנות השבעים וכיום נפוצה בעיקר באירופה ובמזרח הרחוק.

יתרונות של השיטה הוא בשמירה על אסתטיקה מקסימלית במהלך כל תהליך יישור השיניים. שיטה זו מתאימה למגוון רחב של בעיות אורתודונטיות ומיושמת במקרים קלים ובמקרים מורכבים באותה הצלחה.

משך הטיפול בשיטה הלינגוואלית אינו שונה מאורכו בטיפול בעזרת סמכים חיצוניים, הוא תלוי בעיקר בסוג הבעיה האורתודונטית. ישנן בעיות אורתודונטיות שניתן לפתור ביתר קלות ומהירות בעזרת הסמכים הלינגוואלים.

אי הנוחות היחידה בה נתקלים במהלך הטיפול מתרחשת בתקופת ההסתגלות הנמשכת עד עשרה ימים בה צפויים שיבושים קלים בהגיית אותיות שורקות, אי נוחות ללשון וקשיים בלעיסה. בתום תקופה קצרה זו רוב תופעות לוואי אלו נעלמות לחלוטין.

עלות הטיפול הלינגוואלי יקרה יותר מטיפול אורתודונטי רגיל וזאת עקב עלותו הגבוהה של המכשור וההכנה המעבדתית האישית לכל מתרפא.

לטיפול מוצלח נדרשת הכשרה מיוחדת של האורתודונט המטפל (מומחה ליישור שיניים) וניסיון רב.

יישור שיניים שקוף למבוגרים - בעזרת פלטות שקופות

אינויזליין - Invisalign (יישור שיניים בעזרת פלטות שקופות)

שיטה חדשה ליישור שיניים המתבצעת ללא סמכים. יישור השיניים נעשה בעזרת פלטות שקופות (קשתיות) העוטפות את השיניים. פלטות אלו ניתנות להורדה, אולם המתרפא צריך להרכיבן על השיניים לפחות 22 שעות ביממה ומוריד אותן רק לצורך אכילה, שתייה או צחצוח שיניים

הכנת הפלטות נעשית בעזרת טכנולוגיה ממוחשבת במעבדה בארצות הברית ובגרמניה.

מודל השיניים הנשלח למעבדה עובר סריקה ומאפשר בניית מודל שיניים ממוחשב, המאפשר סימולציה של הטיפול האורתודונטי. על מודל זה האורתודונט מתכנן את תזוזת השיניים ולפי דרישותיו יוכנו מספר פלטות המתאימות לשלבים השונים של הטיפול המוחלפות לרוב כל שבועיים.

לשיטה יתרונות המתבטאים בנוחות גבוהה למתרפא (נוחות ללשון ולשפתיים יותר מכל הסמכים לסוגיהם) ובאסתטיקה מקסימלית הנובעת מכך שהפלטות כמעט בלתי נראות.

חסרון השיטה נעוץ בצורך בשיתוף פעולה קפדני של המתרפא ובהרכבה רצופה של הפלטות.

השיטה מתאימה לטיפול בכמעט כל סוגי הבעיות האורתודונטיות, אולם, כמו בכל שיטה יש להיוועץ עם האורתודונט על מנת לוודא האם שיטה זו מומלצת לטיפול בליקוי הסגר או הליקוי האסתטי ממנו סובל המתרפא.

עלות הטיפול בשיטת Invisalign יקרה מטיפול אורתודונטי רגיל, עקב העלות הגבוהה של המכשור וההכנה המעבדתית הנדרשת באופן אינדיבידואלי לכל מתרפא.

בשיטה זו האורתודונט נדרש להכשרה מיוחדת וניסיון רב. להרחבה אודות יישור שיניים בשיטת אינויזליין >>

מתעניינים בטיפול יישור שיניים למבוגרים או לילדים, מעוניינים להתייעץ איתנו או לקבוע תור במרפאתנו בחיפה? כתבו לנו או התקשרו אלינו ל - 04-8343333 ונשמח לסייע.

ד
ד"ר מארי כהן
אורתודונטית 
בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בפריז משנת 1994. את ההתמחות באורתודונטיה סיימה בשנת 2003. אורתודונטית במרפאת מומחים מוריה וביחידה לחך שסוע, במחלקת פה ולסת בבית חולים רמב"ם, חיפה. 


אולי יעניין אתכם גם:

הכל אודות טיפולי שיניים אסתטייים: הטיפולים החדשניים שיגרמו לכם לחייך >>

חריקת שיניים בקרב מבוגרים וילדים: הסברים ופתרונות >>