גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים: שיטות חדשניות | מרפאת מומחים מוריה

אורתודונטיה (יישור שיניים) למבוגרים

כאשר עוסקים ביישור שיניים למבוגרים חשוב לדעת:

א. בניית עצמות הלסת הושלמה אצל המתרפא/ה המבוגר ולכן תיקון מלא של ליקוי בגדילת הלסתות (כמו לסת "קטנה" או "בולטת") חייב להיעשות עם מעורבות ניתוחית.
ב. ככל שגיל המטופל גדול יותר, נוסף גם מרכיב שיקומי עקב ריבוי הסתימות, הכתרים, השיניים החסרות ומחלות חניכיים הגורמות לאבדן התמיכה הגרמית ולתזוזת שיניים, תופעות המאפיינות את המתרפא המבוגר.
ג. המתרפא הבוגר מבקש טיפול קצר וממוקד לצד טיפול אסתטי בלתי נראה.

סיבות אלו ואחרות מצריכות שיתוף פעולה הדוק בין כל הצוות הרפואי המעורב בטיפול במתרפא. המתרפא עובר בדיקה מקיפה הכוללת בנוסף לבדיקה האורתודונטית, בדיקת רופא חניכיים ובדיקת רופא שיניים שמכין תכנית טיפול שיקומית.
הטיפול עצמו יחל רק לאחר שנערך דיון על כל ההשלכות הכרוכות בו נקבעו סדרי עדיפויות ופרוטוקול טיפולי מפורט.

60 שניות על יישור שיניים למבוגרים 

השיטות ליישור שיניים אסתטי

הטיפול האורתודונטי המסורתי בסמכים מתכתיים ("ברזלים") המורכבים על השיניים למשך חודשים רבים ואף שנים, מרתיע רבים המעוניינים בשיפור המראה האסתטי של שיניהם וחיוכם.

קיימות היום מספר שיטות חדשניות ליישור שיניים שפותחו מתוך מודעות לחשיבות האסתטיקה לא רק בתום תהליך יישור השיניים אלא גם במהלכו והן מתאימות במיוחד לטפול במבוגרים.

יישור בעזרת סמכים שקופים

ישנם מספר סוגים של סמכים שקופים. חלקם עשויים מחומרים פלסטיים או סיליקונים, וחלקם עשויים מחרסינה. סמכי החרסינה מודבקים על החלק החיצוני של השיניים בדומה לסמכי המתכת והם אינם משנים את מראם השקוף במהלך הטיפול. החלקים "הנראים" הם חוט מתכת העוברר בין השיניים ועל הסמכים השקופים קיימות "דלתות" קטנות האוחזות את החוט.

יישור שינים למבוגרים - סמכים שקופים + סמכים בצד הפנימי

אורתודונטיה לינגוואלית - Lingual Braces (הדבקת סמכים בצד הפנימי של השיניים)

זוהי שיטה חדשנית ליישור שיניים שבה הסמכים מודבקים בצידם הפנימי של השיניים במקום בחזית. שיטה זו החלה להתפתח בארצות הברית וביפן בשנות השבעים וכיום נפוצה בעיקר באירופה ובמזרח הרחוק.

יתרונות של השיטה הוא בשמירה על אסתטיקה מקסימלית במהלך כל תהליך יישור השיניים. שיטה זו מתאימה למגוון רחב של בעיות אורתודונטיות ומיושמת במקרים קלים ובמקרים מורכבים באותה הצלחה. משך הטיפול בשיטה הלינגוואלית אינו שונה מאורכו בטיפול בעזרת סמכים חיצוניים, הוא תלוי בעיקר בסוג הבעיה האורתודונטית. ישנן בעיות אורתודונטיות שניתן לפתור ביתר קלות ומהירות בעזרת הסמכים הלינגוואלים. אי הנוחות היחידה בה נתקלים במהלך הטיפול מתרחשת בתקופת ההסתגלות הנמשכת עד עשרה ימים בה צפויים שיבושים קלים בהגיית אותיות שורקות, אי נוחות ללשון וקשיים בלעיסה. בתום תקופה קצרה זו רוב תופעות לוואי אלו נעלמות לחלוטין. עלות הטיפול הלינגוואלי יקרה יותר מטיפול אורתודונטי רגיל וזאת עקב עלותו הגבוהה של המכשור וההכנה המעבדתית האישית לכל מתרפא.

לטיפול מוצלח נדרשת הכשרה מיוחדת של האורתודונט המטפל וניסיון רב.

יישור שיניים שקוף למבוגרים - בעזרת פלטות שקופות

אינויזליין - Invisalign (יישור בעזרת פלטות שקופות)

שיטה חדשה ליישור שיניים המתבצעת ללא סמכים. יישור השיניים נעשה בעזרת פלטות שקופות (קשתיות) העוטפות את השיניים. פלטות אלו ניתנות להורדה, אולם המתרפא צריך להרכיבן על השיניים לפחות 22 שעות ביממה ומוריד אותן רק לצורך אכילה, שתייה או צחצוח שיניים

הכנת הפלטות נעשית בעזרת טכנולוגיה ממוחשבת במעבדה בארצות הברית ובגרמניה.

מודל השיניים הנשלח למעבדה עובר סריקה ומאפשר בניית מודל שיניים ממוחשב, המאפשר סימולציה של הטיפול האורתודונטי. על מודל זה האורתודונט מתכנן את תזוזת השיניים ולפי דרישותיו יוכנו מספר פלטות המתאימות לשלבים השונים של הטיפול המוחלפות לרוב כל שבועיים.

לשיטה יתרונות המתבטאים בנוחות גבוהה למתרפא (נוחות ללשון ולשפתיים יותר מכל המסכים לסוגיהם) ובאסתטיקה מקסימלית הנובעת מכך שהפלטות כמעט בלתי נראות.

חסרון השיטה נעוץ בצורך בשיתוף פעולה קפדני של המתרפא ובהרכבה רצופה של הפלטות.

השיטה מתאימה לטיפול בכמעט כל סוגי הבעיות האורתודונטיות, אולם, כמו בכל שיטה יש להיוועץ עם האורתודונט על מנת לוודא האם שיטה זו מומלצת לטיפול בליקוי הסגר או הליקוי האסתטי ממנו סובל המתרפא.

עלות הטיפול בשיטת Invisalign יקרה מטיפול אורתודונטי רגיל, עקב העלות הגבוהה של המכשיר וההכנה המעבדתית הנדרשת באופן אינדיבידואלי לכל מתרפא.

בשיטה זו האורתודונט נדרש להכשרה מיוחדת וניסיון רב. מידע נוסף אודות יישור שיניים בשיטת אינויזליין>>

השפעת גיל המעבר על בריאות החניכיים - ד"ר דהן בתוכנית רופאים בע"מ:

מעוניינים להתייעץ איתנו או לקבוע תור? כתבו לנו או התקשרו אלינו ל - 04-8343333 ונשמח לסייע.