גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

הכל אודות טיפולי שיניים אסתטיים

הכל על טיפולי שיניים אסתטיים

טיפולי אסתטיקה דנטלית בעידן החדש שיגרמו לכם לחייך

רפואת שיניים אסתטית היא כבר לא עניין לעשירים בלבד, והאופציות הן רבות ומגוונות. מיישור שיניים שקוף, דרך ציפוי השיניים, השלמת שיניים או הלבנה, ועד לשתלי זירקוניה ועוד – הכירו את הטיפולים החדשים שיאפשרו גם לכם לחייך במלוא הפה. 

אין ספק שתחום האסתטיקה הדנטלית עבר מהפך בעשור האחרון. אם בעבר היה נפוץ לראות אנשים ששיניהם אינן ישרות, מצהיבות או אפילו חסרות, היום תופעות אלו הולכות ופוחתות. כשרובנו היינו ילדים, לא כל ההורים בחרו ביישור שיניים עבור ילדיהם ולפעמים כלל לא היו מודעים לנושא. גם אצל המבוגרים חלה מהפיכה בתחום (קראו בהרחבה על שיטות חדשניות ליישור שיניים למבוגרים). אנו רואים כוכבי אינסטגרם, טלוויזיה וקולנוע מחייכים בפה מושלם, בו השיניים ישרות ובוהקות בלובנן, וגם אנחנו רוצים חיוך כשלהם. יש לכך משמעות אישית, מקצועית וחברתית. עכשיו זה אפשרי, ומגוון טכנולוגיות מודרניות מאפשרות לעבור סוגים שונים של טיפולים אסתטיים לשיניים שיעניקו לכם חיוך יפהפה ללא כאבים, סבל או צורך לקחת משכנתא. 

 

מהו יישור שיניים שקוף?

אצל ילדים נוהגים לרוב לבצע יישור שיניים בעזרת אמצעים הנראים לעין, ובדרך כלל זה אינו גורם לפגיעה בדימוי העצמי של הילד מכיוון שילדים רבים אחרים בסביבתו עוברים תהליך דומה. אך במקרים מסויימים, וכן אצל בוגרים מעל גיל 18, העניין האסתטי יכול להוות גורם מרתיע בהחלטה לעבור יישור שיניים. לשם כך הומצאה טכנולוגיה חדשה, יישור שיניים שקוף. המצאה זו מאפשרת יישור שיניים באמצעים שקופים שקשה מאד להבחין בהם במבט כללי. מבוגרים רבים בוחרים לעבור יישור שיניים בדרך זו כדי להימנע ממבוכה, שאלות טורדניות ותגובות בלתי רצויות מהסביבה. תהליך היישור עצמו זהה ליישור רגיל, אך הוא כמעט בלתי נראה. בסיומו נותרות השיניים ישרות ובמקומן הנכון, והמראה הכללי של הפה משתפר לאין ערוך. פעמים רבות יישור שיניים הוא גם בעניין בריאותי, בשל בעיות של מיקום השיניים בלסת, מנשך ויכולת שימוש נכון בשיניים שימנע פגיעה בהן. לכן חשוב לעשותו לא רק בשל האסתטיקה.

יישור שיניים שקוף ניתן לעבור בשתי שיטות עיקריות – סמכים שקופים מפלסטיק או סיליקון המודבקים על גבי השיניים (במקום סמכי האלומיניום המקובלים), או בשיטת האינויזליין המתקדמת, שבה פלטות שקופות לחלוטין מורכבות על גבי השיניים במשך 22 שעות ביממה, ומזיזות באיטיות את השיניים עד להגיען למקומן הנכון. להרחבה אודות יישור שיניים שקוף (אינויזליין) >> 

 

השתלות שיניים בשיטות מתקדמות

כמו במקרה של יישור השיניים, גם בתחום זה חלה התפתחות מדהימה בשנים האחרונות. בעוד שבעבר מעטים עברו השתלות שיניים, היום קיימים בשוק מגוון הליכים המאפשרים מתן פתרונות למגוון בעיות בפה. באילו מקרים מומלצת השתלת שיניים? כאשר מעוניינים להשלים שיניים חסרות, מבלי לפגוע בשיניים אחרות באזור, למשל. מקרה נוסף הוא כאשר מעוניינים להחליף תותבות בפה בשתלים, שיעניקו תחושה נעימה ובטחון רב יותר למטופל. לעיתים יש צורך בחיזוק תותבת קיימת, וישנם מקרים נוספים. ברמה האסתטית, שתלים מאפשרים שיפור מראה הפה ויצירת מראה טבעי, נקי ואחיד. כמובן שהטיפול משפר את איכות חייו של המטופל בשל יכולתו ליהנות משיניים בריאות ומתפקדות ולחייך בכל מצב ללא חשש מחשיפת פה לא אסתטי. 

היום קיימות שיטות שונות להשתלות שיניים, כולל השתלת שתל זירקוניה או כתר זירקוניה, ועוד. בשיטות אלו נעשה שימוש באמצעים וכלים המתקדמים ביותר, כולל רובוטים מתוחכמים, לייזר  וטומוגרפיה ממוחשבת (CT) המאפשרים יתר דיוק ותכנון נכון של הטיפול. כאשר הטיפול מתבצע על ידי מומחה בכירורגיה עדינה ומנוסה בתחום, במרפאה מסודרת בעלת שם, תוכלו להיות רגועים ולסמוך על הצלחת הטיפולים וקבלת התוצאות המקוות.

 

מתי עושים ציפוי שיניים?

יישור והשתלות שיניים הם טיפולים מורכבים המצריכים זמן, מאמץ ותקציב גדול יחסית. אך לעיתים ישנו פתרון קל ופשוט יותר להשגת מראה שיניים יפה – ציפוי שיניים. היום ניתן ליצור ציפוי חרסינה לשיניים (למינייט) דקיק אך חזק, שניתן להלבישו ולהדביקו על שיניים קיימות כדי לשפר את מראה הפה ולהעניק לכם חיוך מהפנט. זהו הליך קל ופשוט יחסית בשל היותו חיצוני בלבד, ללא התערבות פולשנית וחדירה לתוך השן. המטפל מסיר שכבה דקיקה מצידה החיצוני של השן, ומרכיב על השן את הציפוי. הדבר נעשה כדי להסתיר פגמים או שברים קטנים בשיניים, לתקן אי-סימטריה, לקצר או להאריך שיניים או להבהיר את צבען. מכיוון שהחרסינה כה דקה, היא מעט שקופה והאור חודר דרכה, מה שתורם למראה טבעי יותר ומשפר אף הוא את אסתטיקת החיוך. ברוב המקרים די בציפוי השיניים הקדמיות בחזית הפה כדי להשיג את המראה הרצוי, ואין צורך בטיפול בכל השיניים בפה. כך ניתן לשפר באופן משמעותי את איכות החיים של המטופל ואת הדימוי העצמי שלו בטיפול קצר-מועד, מינימלי ופשוט יחסית. להרחבה אודות ציפוי חרסינה לשיניים (למינייט) >>

 

הלבנת שיניים לא עושים אצל הקוסמטיקאית

בעבר הרחוק, הלבנת שיניים הייתה הליך יקר מאד, וראינו אותו מבוצע בעיקר בקרב עשירים ומפורסמים. כולנו גם נתקלנו בסיפורי אימה על טיפולי הלבנת שיניים שלא צלחו או שהסתיימו בפגיעות מסוגים שונים, בעיקר בשל העובדה שבוצעו על ידי גורמים שאינם מוסמכים לכך. למעשה, כיום מדובר בהליך פשוט ומהיר. כאשר מבצעים אותו במרפאת שיניים מתאימה על ידי רופא מוסמך בעל ניסיון  ברפואת שיניים אסתטית, אין בו סיכון, הוא אינו פוגע בשן ומצליח לשפר מאד את מראה השיניים.

גם אם השיניים שלכם שלמות, ישרות, מסודרות ובריאות, לעיתים הן אינן נראות די אסתטיות בשל גוון צהבהב או אפרפר. הגוון יכול להיגרם ממגוון סיבות, חלקן גנטיות, ואחרות חיצוניות, כגון עישון, שתיית קפה, תה או קולה, אכילת מזונות חומציים, ואפילו גיל. ניתן להבהיר את הגוון במגוון שיטות, אך כדאי שתהיו מודעים לכך שלא כל אחד מוסמך לעשות זאת. בישראל קיים חוק המגדיר במדוייק למי מותר לבצע הליך הלבנת שיניים. על פי החוק, לקוסמטיקאיות, אחיות או שינניות אסור לבצע הליך כזה, והוא חייב להתבצע על ידי רופא שיניים מוסמך.

לפני ביצוע ההליך הרופא בודק את תקינות השיניים, ובדרך כלל מבוצע גם ניקוי יסודי. קחו בחשבון שניתן להבהיר רק שיניים טבעיות ולא כתרים. אחרי ההלבנה אפשר להחליף את הכתרים כדי שצבעם יתאים לצבען החדש והבהיר יותר של השיניים הטבעיות שהולבנו. הרופא בוחר גוון הלבנה סביר שייראה טבעי ומתאים לפה המטופל. שיניים לבנות מדי אינן אסתטיות, ועלולות אף להיראות מרתיעות או מוזרות. הלבנה המבוצעת היטב נראית טבעית לפה, "יושבת" היטב על השיניים ומשפרת מאד את מראה החיוך שלכם. 

 

איך מטפלים בנסיגת חניכיים?

ישנן סיבות רבות אפשריות לנסיגת חניכיים, תהליך הדרגתי העלול לחשוף את שורשי השיניים. ייתכן שאתם מצחצחים שיניים חזק מדי, על ידי מברשת קשה מדי, או שהנסיגה נגרמת בגלל גיל או מסיבות גנטיות. בכל מקרה, מדובר על תופעה שפוגמת לא רק במראה הפה, אלא עלולה גם לגרום לכאב בשל רגישות יתר לחום וקור, לדלקות ולעששת. לכן חשוב מאד לטפל בנסיגת חניכיים בהקדם האפשרי.

טיפול בנסיגת חניכיים מבוצע בטכנולוגיות מתקדמות כגון שימוש במיקרוסקופ חדשני, ועוד. טכנולוגיות אלה מאפשרות השתלת חניכיים חדשות במקום שבו אותרה נסיגה. זהו הליך כירורגי המבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית, שבאמצעותו מונעים את המשך הנסיגה ומתקנים את הנזק שכבר נוצר. בדרך כלל משתמשים ברקמה רכה מפה המטופל עצמו לצורך ההשתלה. במקרים בהם לא ניתן לעשות זאת, אפשר להיעזר בתרומת רקמה מתאימה מבנק רקמות. את הרקמה תופרים באזור נסיגת החניכיים, ויוצרים למעשה שתל המחליף את הרקמה החסרה. זה אולי נשמע כואב ומפחיד, אך למעשה מדובר בטיפול שגורם רק למעט אי נוחות למטופל במשך מספר ימים, ולא לכאב של ממש. תהליך הריפוי אורך כשבועיים, ואז מוצאים התפרים והפה נותר בריא ואסתטי יותר מכפי שהיה לפני ההליך. להרחבה אודות נסיגת והשתלת חניכיים >>

טיפולי השיניים השונים הללו ואחרים נוספים תורמים רבות לאסתטיקה הדנטלית של הפה ואין צורך לפחד מהם. כאשר הם מבוצעים על ידי גורם מקצועי מנוסה ומוסמך, הם אינם גורמים נזקים, להיפך – הם משפרים לא רק את מראה הפה אלא גם את בריאותו. קיימים בשוק מגוון טיפולים אשר יכולים לשפר את איכות חייכם באופן ניכר, על ידי יצירת מראה ייצוגי יותר שיאפשר לכם להתקדם מקצועית, לחוש בטוחים בכל סביבה חברתית ולהרגיש טוב יותר לגבי עצמכם באופן כללי. 

צוות המרפאה ישמח לתת לכם מידע נוסף אודות טיפולי שיניים אסתטיים ולענות על כל שאלה. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.