גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

היגיינה אוראלית

היגיינה אוראלית - היגיינת פה נכונה

היגיינת פה נכונה היא מפתח לבריאות החניכיים ולהצלחת הטיפול

פעולות היגיינה מחייבות שימוש במברשת שיניים רכה מתאימה ובאביזרים נוספים לניקוי בין שיני.

סרטון בו מסביר ד"ר דהן על היגיינת פה נכונה: 

צחצוח שיניים נכון ויעיל

מתחילים לצחצח מהשן האחרונה בצד אחד של הלסת ומתקדמים על פי הסדר עד לשן האחרונה שבקצה השני של אותה לסת (תחתונה ועליונה). על אותו צחצוח חוזרים מהצד הפנימי של כל הלסת.
המברשת צריכה להיות מונחת בזוית של 45 מעלות בין החניכיים לשן (סיבי המברשת מוחדרים בחריץ בין השן לבין החניכיים).
מפעילים לחץ מתון בלבד ומתקדמים בעדינות רבה בתנועות סיבוביות או בויברציות מקומיות ומסיימים בהברשה מהחניכיים החוצה ( מהאדום עד הלבן 5-10 פעמים).
ניתן להבריש את הצד הפנימי של השיניים על ידי תנועה "הלוך ושוב".
את אזור השיניים הקדמיות, מניב עד ניב (השיניים המחודדות), יש לצחצח בחלקן הפנימי בתנועה אורכית (מלמעלה למטה וכו') ובמשיכות ארוכות.
לבסוף מצחצחים את משטחי הלעיסה בשיניים הטוחנות (האחוריות).

צחצוח שיניים נכון

חוט דנטלי

זהו האביזר היחיד אשר חודר ביסודיות בין השיניים ומונע דלקות חניכיים ועששות (חורים בין שתי שיניים סמוכות). חובה להשתמש בחוט מידי ערב.

אופן השימוש:
מגלגלים את החוט על האצבע השלישית (אמה), כאשר ביד אחת הרבה חוט (כך נוכל לשחרר חוט נקי בזמן השימוש) ומעט חוט ביד השנייה (על מנת ללפף את החוט המשומש). האצבע והאגודל נשארות פנויות על מנת שיוכלו להחזיק את החוט ולשלוט בתנועה בהכנסתו אל בין השיניים. מכניסים יד אחת לחלל הפה והשנייה נמצאת מחוצה לו, כשהחלק הפעיל של החוט הוא כ- 1-2 ס"מ. מחליקים על פני שטח השן בתנועות מסור עדינות על מנת לא לפצוע את החניכיים. גולשים ונשענים על השן בכך שהכוח מופעל על דופן השן בלבד, עד מתחת לחניכיים, ושם בשפשוף קל עולים ויורדים 3-5 פעמים. אותו הדבר נעשה תחת החניכיים של השן הסמוכה (מבלי להוציא את החוט).

חשוב
יש להקפיד לצחצח לפחות פעמיים ביום עם דגש על צחצוח לפני שינה *זמן הצחצוח הדרוש הינו שתי דקות על מנת לקבל צחצוח יסודי ויעיל * לסוג המשחה יש חשיבות מזערית ביותר. חשובה יותר שיטת הצחצוח * במצבים של נסיגת חניכיים, קיימת טכניקה שונה לצחצוח וכדאי לעבור הדרכה אישית לצחצוח מהשיננית * במקרים בהם יומלץ על מברשת חשמלית, השיננית תתן את ההנחיות.

שימוש בחוט דנטלי

מברשת בין שינית

יעילה מאוד לניקוי בין השיניים, בעיקר אם קיימים רווחים גדולים. המלצה לגודל ולצורה תינתן על ידי השיננית/ רופא השיניים.
אופן השימוש:
מכניסים את הקצה הפעיל בין שתי שיניים סמוכות ומברישים הלוך ושוב בתנועה פנימה והחוצה בלבד. חשוב להעביר משני הכיוונים (מחוץ לפנים ופנים לחוץ). בסיום הצחצוח, יש לשטוף היטב את המברשת. את הראש של המברשת יש להחליף כל 3-4 ימים

קיימים אביזרים נוספים ייחודים לניקוי מתחת לגשרים או לשתלים:

  • חוט+ מחט
  • סופר פלוס


הדרכה נכונה תינתן על ידי צוות השינניות, לפי הצורך.

מברשת ואביזרים לניקוי בין השיניים

מחלת החניכיים נגרמת כתוצאה מפעילות של חיידקים, הגיינה אוראלית נכונה יומיומית מאפשרת את סילוקם, ומבטיחה חניכיים בריאות.

חניכיים בריאות לכל החיים בזכות הקשר המשולש

אנו שואפים לחניכיים בריאות לכל החיים בזכות הקשר המשולש: מטופל- שיננית- רופא מומחה. מחלת החניכיים, היא הסיבה העיקרית לאובדן השיניים. הטיפול הפריודונטלי שעברת במרפאתנו, כבר מאחוריך, אך קיימת חשיבות רבה למעקב עתידי, כי לאורך כל החיים, אנו נלחמים ברובד החיידקים. מרפאתנו מציעה לך תכנית מעקב פריודנטלי צמוד- "חניכיים בריאות לכל החיים". צוות השינניות העומד לרשותך עבר הכשרה מיוחדת למניעת מחלות חניכיים. השינניות מתעדכנות באופן קבוע בחידושים האחרונים ושומרות על סטנדרטים גבוהים בנושא סטריליות, ואיכות המיכשור. התור לתחזוקה ייקבע לך מראש, בתאום עמך, כאשר מספר ימים לפני הטיפול אנו נדאג ליצור עימך קשר טלפוני על מנת לאשר את הגעתך!

כל ניקוי אבנית שגרתי ילווה בבדיקת מומחה למחלות חניכיים אשר יבצע בדיקת רקמות לגילוי מוקדם של סרטן הפה, ידאג לשמר את המצב הקיים ולמנוע התפתחות מחלת חניכיים חוזרת. שרות מעקב צמוד מסוג זה הינו ייחודי למרפאתנו.
הטיפול הטוב, הפשוט, החסכוני והפחות טראומתי הוא "הטיפול המונע". במידה ומתפתחת בעיה כלשהי, היא תאובחן ותטופל במיידי על ידי טיפול מינורי ובעלות מינימלית. המעקב במרפאתנו מקנה לך אפשרות לפנות, ולהתיעץ עם הרופאים והשינניות, בין טיפול לטיפול, לפי רצונך ובכל נושא דנטלי ללא הגבלה.
קיים קושי במעקב אחר מטופל אשר אינו מבצע את ניקויי התחזוקה במרפאתנו ואינו נוהג להגיע בצורה סדירה לביקורת אצל רופא מומחה למחלות חניכיים. עלות הטיפול התחזוקתי משתנה בהתאם לתדירות שנקבעה על ידי הרופא ו/או השיננית.
במסגרת הביטוח, קיים הסדר מיוחד שיאפשר לך לשלב את זכויותיך מהביטוח עם המעקב במרפאתנו.

איגוד השינניות