השתלת חניכיים – כיצד היא מתבצעות?

מהי השתלת חניכיים? כיצד היא קשורה לנסיגת חניכיים? האם הטיפול יעיל? מהי מיקרוכירורגיה בהליך השתלת חניכיים?

שלחו לנו הודעה, נעשה את המקסימום כדי לחזור אליכם בהקדם.


נסיגת חניכיים מלווה בחשיפת השורש, מתפתחת כתוצאה מהברשה אגרסיבית (מברשת קשה מדי, שיטת צחצוח לא מתאימה ותדירות צחצוח גבוה) או בגלל מבנה חניכיים עדין. בעקבות נסיגת חניכיים תיתכן התפתחות רגישות לקור וחום, עששת בצוואר השורש ובעיקר פגם אסתטי.

תופעה זו, להבדיל מדלקת חניכיים, אינה זיהומית, אך מחלישה את מנגנון האחיזה של השן בלסת, ולכן דורשת טיפול. הטיפול בנסיגת חניכיים הינו "השתלת רקמה רכה" או "השתלת חניכיים".

60 שניות על נסיגת חניכיים והליך הטיפול – ד"ר אן סופי אטל

מהי השתלת חניכיים?


השתלת חניכיים כרוכה בפרוצדורה כירורגית עדינה המתקנת ומשפרת את מבנה החניכיים וכך עוצרת את תהליך נסיגת החניכיים. המטרה העיקרית של ההשתלה היא לבנות רצועת חניכיים צמודות מעבר לאזור הנסיגה וכך למנוע את התקדמותה. במקרים מסוימים ניתן לכסות את הנסיגה במהלך השתלת החניכיים.

כיסוי נסיגת חניכיים על ידי שתל חניכיים

במרבית המקרים, הרקמה הרכה נלקחת מפיו של המטופל במהלך ניתוח, המצריך הרדמה מקומית בלבד. במקרים מסוימים, הרופא יחליט אם להשתמש בשתל חניכיים מ"בנק הרקמות", במקום מפיו של המטופל. לאחר תפירת שתל החניכיים סביב הנסיגה, תונח תחבושת פריודונטלית למספר ימים, עד השלמת הריפוי.

התערבות זו אינה כואבת, מלבד אי נוחות של מספר ימים, לאחר הטיפול. האזור ממנו נלקח השתל, נרפא לחלוטין לאחר שבועיים עד שלושה שבועות ללא השארת סימן. לאחר הוצאת התפרים, יש חשיבות רבה לשיטת הברשה נכונה, המטופל יקבל תדרוך על כך מצוות השינניות.


מהי תועלת השתלת החניכיים?

ההשתלה משחזרת חניכיים צמודים, עוצרת את תהליך התקדמות של נסיגת חניכיים על ידי בניית "קו הגנה" לרקמות הפריודונטליות וכך מונעת ספיגת עצם עתידית. היא מפחיתה רגישות בצוואר השורש ומשפרת פגמים אסתטיים ב"קו החיוך".


שימוש במיקרוכירורגיה בהליך השתלת חניכיים

במגוון טיפולים דנטליים וביניהם השתלת חניכיים, נעשה שימוש במיקרוכירורגיה – שימוש במיקרוסקופ קליני. השתלת חניכיים היא פרוצדורה כירורגית עדינה ומורכבת הדורשת דיוק, מיומנות וניסיון ולכן במהלך ביצוע ההשתלה נעשה שימוש במיקרוסקופ קליני אשר מבצע הגדלה עד פי 24 (!) ובכך מאפשר את העלאת רמת הדיוק.

בעזרת המיקרוסקופ הקליני – התאורה גדלה, שדה הראייה מתחדד, ולכן, היכולת הביצועית של המנתח והדיוק משתפרים. היתרונות הבולטים של שימוש במיקרוכירורגיה הם ביצוע ניתוחים פחות פולשניים, ריפוי מהיר יותר, הפחתת כאבים ומיקסום התוצאות האסתטיות בצורה דרמטית. 

 רוצים להתייעץ איתנו? כתבו לנו או התקשרו אלינו ל – 04-8343333 ונשמח לעזור לכם.
 

אולי יעניין אתכם גם:

כל מה שכדאי לדעת על טיפולי שיניים אסתטיים בעידן החדש >>

גאמי סמייל – GUMMY SMILE: חיוך חושף חניכיים: הסיבות והפתרונות >>

דילוג לתוכן