גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

פגישה עם שיננית - יותר מניקוי

חשיבות המפגש עם השיננית

עד לפני כמה שנים המקצוע של שיננית לא היה נפוץ, התקשו אפילו לבטא את המילה ״שיננית״.
מאז, המודעות בארץ עלתה והשיננית הופכת להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. על המטופל לקבוע פגישה מראש וכבר בסיומה לתכנן את הפגישה הבאה. כמו אצל ספרית, קוסמטיקאית, פדיקור, מניקור, אולם כאן מדובר בבריאותכם.פגישה עם שיננית - צחצוח נכון

שלושה שלבים במפגש הקבוע עם השיננית שלכם:

א-איסוף נתונים ואבחון על ידי השיננית
הפגישה תתחיל בתחקיר רפואי (אנמנזה) והכרות עם המטופל. יש לשתף את השיננית במצב בריאותכם, תרופות שהנכם נוטלים, היסטוריה דנטאלית, ניתוחים או השתלות וכל דבר חריג שמצריך זהירות יתרה. השיננית תעזר בתיק הצילומים במידה וקיים. לקראת ביקור אצל הרופא, השיננית תציין את הנקודות החשובות כמו תזוזות שיניים מיוחדות ופצעים ברקמות. עליכם להקפיד לספר לשיננית על תופעות חריגות בפה.

ב-מהלך הטיפול
אחרי שטיפת פה, יתחיל הניקוי עם מכשיר אולטראסוני בכל הפה, אשר יושלם בניקוי ידני בעזרת מכשיר הנקרא ״סקיילר״. השיננית תדאג להבריק את השיניים כדי לסלק את החיספוסים ולהפחית את רגישות השיניים. השיננית נוהגת לבצע זאת עם מברשת ומשחה מיוחדות או התזת אבקת סודה לשתייה, דבר שיסיר את כל כתמים הלא רצויים (קפה, עישון, סלק, תה...) העברת חוט דנטאלי מיוחד ומבריש בין כל השיניים יכול להשלים את הניקוי. השיננית תחליט אם למרוח פלואור על השיניים ביחוד אצל מטופלים צעירים. השיננית לא תהסס לשנן את הוראות ההיגיינה במידה וקיימים כשלים.

ג- בדיקת הרופא
תפקידו של הרופא הינו לבצע בדיקת שיניים. אך אצל מומחה ברפואת חניכיים, כל ביקור אצל השיננית ילווה בבדיקת חניכיים. במידה וקיימת התפתחות של מחלת חניכיים, ימליץ על טיפול מונע ו/או טיפולים מתאימים לפי הצורך. מידיי שנתיים, תתבקש לבצע צילומים מקיפים (סטאטוס), כדי לבחון ספיגת עצם ומחלה מתקדמת. במרפאתנו, הרופא יבצע בדיקת רקמות בפה כדי לשלול פצעים ״חשודים״ וגילוי מוקדם של סרטן הפה. לאחר שהטיפול הסתיים – חשוב מאוד לא לצאת מהמרפאה ללא תור חדש. שימרו על רצף במפגשים עם השיננית. הם יבטיחו לכם בריאות וימנעו כאבים מיותרים והוצאות נוספות. אנו מאחלים לכם פה בריא וללא דלקת!