גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

גאמי סמייל - GUMMY SMILE: חיוך חושף חניכיים

גאמי סמייל - GUMMY SMILE | חיוך חושף חניכיים

מה זה גאמי סמייל (GUMMY SMILE) / חניכיים בולטות בחיוך? 

החיוך הינו אחד המרכיבים העיקריים בתקשורת בין אישית ובמידה מסויימת הוא תורם רבות להצלחה בחיים. חיוך אסתטי אידיאלי חושף בדרך כלל את השיניים העליונות ומעט ואת החניכיים (עד כ- 1 מ"מ בלבד).

רבים מתקשים או מסרבים לחייך בגלל חיוך לא אסתטי, אך פגם זה לא תמיד קשור לשיניים עצמן, אלא למבנה חניכיים בולט החושף את החניכיים בצורה מופרזת (חניכיים בולטות). חיוך זה נקרא באנגלית "GUMMY SMILE", או "חיוך חושף חניכיים". מדובר למעשה בחוסר הרמוניה בין גודל השיניים לבין חשיפת החניכיים.

 

גאמי סמייל / Gummy Smile / חניכיים בולטות - לפני ואחרי טיפול


מהן הסיבות לגאמי סמייל (GUMMY SMILE)?

  1. גדילה מוגזמת של הלסת העליונה (מולד) ומבנה אנטומי בולט במיוחד של הלסת.
  2. גודל השיניים מעוות והשיניים נראות עם כותרות קצרות מדי ולא פרופורציונאלית, קורה לרוב בגלל בקיעה לא מספקת של השיניים הטבעיות וכך נותר עודף חניכיים.
  3. השפה העליונה צרה או היפראקטיבית (מתרוממת בקלות) וחושפת יותר מדי את החניכיים והשיניים במהלך חיוך או בדיבור.


מהן דרכי הטיפול המקובלות?

  1. במקרים קיצוניים בהם הלסת העליונה בולטת מדי, הטיפול הנדרש יהיה כירורגי, במסגרת בית חולים. ניתן לבצע ניתוח אורתוגנטי אשר יתכן שיהיה מלווה ביישור שיניים.
  1. במידה והבעיה מתמקדת סביב גודל כותרות השיניים (דבר שניתן לבדוק ע"י מדידות מיוחדות), יהיה צורך בהארכת כותרת לכל השיניים (מעין קיצור החניכיים) כדי להחזיר פרופורציות נכונות לשיניים (אורך מול רוחב). מטרת הטיפול הינה להחזיר את היחס ההרמוני בין גודל השיניים לבין חשיפת החניכיים. כמו כן, במקרים רבים ניתן לשלב להארכת כותרת, טיפולים אסתטיים משלימים כמו ציפוי חרסינה לשיניים הקדמיות (למינייט) או שחזורים אסתטיים אחרים.
  1. במקרים מורכבים יותר, הארכות כותרת לא תמיד מספיקות, ונדרש שחרור השפה העליונה בכדי להסתיר חלק מהחניכיים החשופות.

דרכי הטיפול ב -  גאמי סמייל / Gummy Smile

שתי אפשרויות מקובלות לשחרור השפה

  • הליך לא כירורגי על ידי הזרקת Botulinum A Toxin (בוטוקס)-  משחרר את שריר השפה העליונה ומביאו לרפיון. ניתן לשלב בוטוקס עם מילוי על ידי חומצה היאלורונית במטרה לעבות את השפה העליונה, דבר שיאפשר כיסוי טוב יותר של אזור חניכיים.
  • ֻהליך כירורגי, ע"י הזזה כירורגית ומיקום מחדש של השפה העליונה (Lip repositioning) - מקנה שיפור אסתטי מיידי וארוך טווח ביחס בין החניכיים, השיניים והשפה העליונה. מדובר בטיפול כירורגי יחסית מינורי, המתבצע בהרדמה מקומית, בו ממקמים מחדש את חיבור השפה העליונה ובכך מפחיתים את החשיפה המוגזמת של החניכיים. הטיפול הינו בטוח, משיג תוצאות מידיות וללא סיכונים, אך דורש מיומנות וניסיון מצד מומחה ברפואת חניכיים פלסטית.

לעיתים יתבקש שילוב בין כל הגישות על מנת להשיג תוצאה אופטימלית.

 טיפול בגאמי סמייל - Gummy Smile: שחרור השפה


לסיכום

ההחלטה על דרכי הטיפול "בגאמי סמייל/חיוך חניכי" תעשה לאחר התייעצות בין המומחים במרפאתנו (מומחה לכירורגיה פלסטית, מומחה לשיקום הפה ומומחית ברפואה אסתטית).

כיום, אין סיבה להימנע מלחייך, כאשר לרשותנו מגוון רחב של טיפולים שעשויים לשפר את איכות החיים.

מעוניינים להתייעץ איתנו או לקבוע תור? צוות המרפאה כאן לרשותכם. התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

 

חיוך חניכי (גאמי סמייל): הסיבות והפתרונות - ד"ר ברנרד דהן בתוכנית "סטטוסקופ", רשת 13