גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

המדריך לאיכות חיים

במהלך השנים, המומחים לרפואת החניכיים חוקרים ועוקבים אחר הגורמים הייחודיים להתפתחות מחלת החניכיים והדרכים לטפל בה. דרכי הטיפול המקומי (השמרני כמו הקצעות שורשים או הכירורגי כמו ניתוחי החניכיים), אכן מוכיחים את עצמם. אולם, מעקב וטיפול של שנים רבות במתרפאים הסובלים ממחלה זו, מובילה למסקנה, כי מחלת חניכיים אינה נקודתית ונלווים אליה גורמים רבים ושונים המשפיעים על תוצאות הריפוי ושמירתן לטווח הארוך.

מהי איכות חיים - רופאים בע"מ:

הגורמים הקשורים והנילווים למחלות החניכיים

שינוי בהרגלי היגיינה ותחזוקת הפה, מתבצע מייד לאחר הטיפול השמרני והדרכה נכונה. אולם, על המטופל להבין כי מדובר בשינוי משמעותי בהרגלי חיים. השינוי אינו זמני, אלא,מחייב הבנה כי אנו נלחמים נגד חיידקים כל החיים. לאחר הפחתת הסימפטומים (דימום וריח רע) קיימת ירידה במוטיבציה ובהתמדה על הוראת ההיגיינה. במהלך השנים, מרפאתנו פיתחה מנגנון אשר מבטיח ערנות ושמירה על רמת המוטיבציה והתחזוקה של המטופלים על ידי מעקב צמוד המתמשך לטווח ארוך. תפקידן של השינניות במרפאה הינו לעקוב לעודד ולהדריך על תחזוקת פה נכונה, במהלך כל ביקור של המטופל.

עישון כבד הינו מכשול עיקרי בטיפול במחלות חניכיים. הפחתה או הפסקה בעישון הינם אחד התנאים להצלחת הטיפול. אין מקום לגישה שלילית או ביקורתית, אלא, יש להעדיף שיכנוע מתון והדרגתי, מבוסס על הסברים, הזדהות, אמפטיה, עידוד ותמיכה.

"דחק", סטרס או מתח נפשי, יכולים להתגלות כגורמים מזרזים ובעלי משמעות בהתמוטטות וקריסת הרקמות התומכות השן בלסת. פעילות גופנית מבוקרת הינה מענה מתאים להפחתת המתח הנפשי. פעילות גופנית בשילוב הפסקת העישון ממתנת את התפתחות המחלה ומסייעת בהצלחת הטיפול בה.

מחקרים רבים מוכיחים כי, תזונה לא נכונה ועודף משקל, משתתפים פעילים בהתפתחותה של המחלה הפריודונטלית. אין להסס ולהתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום אשר ישולבו לטיפול הפריודונטלי. מטופל אשר מבצע תהליך למען קידום בריאותו מפעיל אפקט פסיכולוגי חיובי. תוצאה זו הינה גורם דומיננטי בפני עצמה, התומכת ומעודדת את המטופל בשינויים המתרחשים, המשתלבים עם הטיפול הפריודונטלי המקומי.

המחלות הסיסטמיות המעורבות ומלוות את המחלה הפריודונטלית (סכרת, מחלות קרדיו ווסקולאריות, נשימתיות...) והקשר עם הריון, לידות מוקדמות ולידות במשקל נמוך, מחייבות קשר ישיר בין הפריודונט והרופא המטפל.

הטיפול הפריודונטלי המשלים במרפאתנו

מומחה למחלות חניכיים (פריודונט) מודרני ומרפאתו נדרשים להתאים עצמם לשינויים החלים בחברתנו, לשלב ולשתף במהלך הטיפול צוות יועצים אשר יעבדו יחד, במקביל לטיפולים הפריודונטלים הקונבנציונאליים.
הפריודונט הופך ל"מדריך לאיכות חיים", כאשר המטרה שהמטופל יחוש את הטפול הפריודונטלי כחוויה העשויה להוביל לשיפור משמעותי בבריאותו ובחייו.
לאור הניסיון העשיר בטיפול במחלות חניכיים שרכשה מרפאתנו, צירפנו לצוות, יועצים ומטפלים בתחומים שונים אשר יתרמו ויכוונו את המטופלים להשגת שיפור באיכות החיים.

הפחתת העישון, הינו תחום הדורש משאבים שונים אישיים ועזרה חיצונית.
קיימת בידינו אפשרות לעודד את מטופלינו בהתמודדות עם המשימה, אך אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מכון אברמסון בתמיכה להשגת היעד. במכון זה מטפלים למעלה מ- 25 שנה בגמילה מעישון.

הטיפול נעשה בדרך טבעית לחלוטין ללא תרופות, מחטים, כדורים או תרסיסים, לא חודרני, לא פולשני ולא כואב. ב- 80% מהמקרים יוצאים מהטיפול הראשון עם תחושת אדישות או דחייה מהצורך בעישון, אך אם נדרשים עוברים טיפולים נוספים. במכון מטפלים בדרך ייחודית וטבעית, המשלבת שיחת הסבר, ניקוי אזורי התמכרות בהילה, ביו אנרגיה ואיזון באמצעות אבני קוורץ-קריסטלים.

הפעילות הגופנית בעלת משמעות רבה בהפחתת המתחים ולעיתים קרובות תהיה משולבת בתהליך הפסקת העישון. מניסיוננו, פעילות גופנית סדירה ומבוקרת מנתבת את המטופל "למסלול של בריאות", ממקדת אותו ומאפשרת לו לזנוח את הצורך בעישון. מרפאתנו נעזרת בשירותיו של היועץ ומאמן הכושר ניר שאול.
ניר שאול הינו מאמן כושר מוסמך, בעל תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני במנהל. הינו מתמחה בבנייה ויישום של תוכניות אימון. ליווי והדרכה הינם הכרחיים על מנת ליצור הרגלים חיוניים לפעילות גופנית.

תזונה מאוזנת והרגלי אכילה נכונים הינם גורמים המשפיעים על בריאות הפה.
לשם כך אנו עובדים בשיתוף פעולה עם תזונאית אשר מטפלת בכלים תזונתיים, צמחי מרפא מערביים, ארומתרפיה ופרחי באך. במרפאה אנו מעוניינים לראות כל מטופל עולה בסולם הבריאות במהלך הטיפולים. ערוץ נוסף לקידום מטרה זו הוא בהשפעה על תזונת המטופל. חקר התזונה מתמקד כיום בקשר ההכרחי שבין שיפור הרגלי אכילה ומצב בריאותי טוב יותר.
אורח חיים נכון ייטיב לא רק עם בריאותנו הכללית אלא גם עם מצב החניכיים שלנו ומצבים בריאותיים נוספים. מאותו שילוב בלתי נפרד - טיפול במחלת החניכיים וטיפול תזונתי, המותאם באופן אישי למצבו של המטופל - ניתן יהיה ליצור שיפור באיכות חייו, לטווח הקצר והארוך, בטיפול המונע והמשקם, ובכך לבקש יצירת שינוי ממשי.

צוות היועצים לומד את צרכיו של המטופל וישתתף בתהליך שיקום הבריאות הכללי. הרופאים המטפלים במרפאה יהיו אחראיים להפנות את המטופל ליועצים השונים.

בהצלחה ולבריאות!