גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

הקצעות שורשים

טיפול הקצעות שורשים - מרפאת מומחים מוריה

דלקות חניכיים נפוצות בקרב אנשים בכל הגילאים. במהלך השנים,רבים מאתנו כלל לא מודעים לזה שהם סובלים מבעיות חניכיים, עד שהמצב הופך חמור, מתחילים לחוש כאבים, דימומים, ריחות וטעם לא נעים בפה, עד לנשירת השיניים. לחצו כאן למידע מורחב אודות דלקות חניכיים.

דלקת חניכיים נוצרת מריכוז ופעילות של חיידקים ובקטריות אשר מצטברים בין השן לבין החניכיים, אשר עם הזמן יכולים להגיע עד לעצם הלסת מתחת החניכיים, עד למצב של אובדן השן.

כדי להפחית את הדלקת, ימליץ מומחה ברפואת חניכיים על הקצעות שורשים אשר יכולות לסייע רבות בהפחתת דלקות החניכיים ובשמירה על מצב בריא של הפה והלסת.

60 שניות על הקצעת שורשים:

מהן הקצעות שורשים?

הקצעות שורשים הינן ניקוי עמוק של כיס החניכיים. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית, כך שהמטופל אינו חש בכאב . הטיפול מתבצע בצורה מכנית ואולטראסונית,  ב 2 עד  4 מפגשים, בהתאם לחומרת המצב. במהלך הקצעות השורשים מנקים את כל אזורי הפה, את פני שטח השורש מאבנית, מחיידקים ומרקמה דלקתית שהצטברה. הניקוי מבוצע בעזרת מכשיר אולטרה סוני וכלים ידניים הנקראים "קירטות".

הניקויים העמוקים יבוצעו על פי קטעים ובצורה הדרגתית. במקביל לתהליך, יינתנו הנחיות לתחזוקה נכונה של הפה, יחד עם הדרכה לשימוש בכל אביזרי ההיגיינה המתאימים. השילוב של פעולות הניקוי היסודי של הכיס יחד עם תחזוקה נכונה, הינו המפתח לריפוי החניכיים.

מספר שבועות לאחר סיום ההקצעות, תבוצע בדיקה חוזרת להערכת מצב מחדש על ידי מומחה ברפאות חניכיים. במידה וכיסי החניכיים התכווצו ונעלמו, יסתיים הטיפול. עם זאת, על המטופל להמשיך בתחזוקת הפה בצורה נכונה ולבצע מעקב כל 4 חודשים אצל השיננית ומומחה החניכיים.

ישנם מקרים, בהם חל שיפור משמעותי במצב החניכיים לאחר התהליך, אך עדיין נותרים כיסי חניכיים (פריודונטליים) פעילים. מצב זה ידרוש התערבות פולשנית (ניתוח פריודונטלי רגנרטיבי) על מנת לסלק את הכיס ולשחזר את הרקמות הפגועות (עצם ורקמת חיבור) .

תופעות לוואי של טיפול הקצעות השורשים

  • הטיפול אינו מלווה בכאבים וברוב המקרים, קיימת רגישות קלה בשיניים, אשר חולפת לאחר מספר ימים.
  • לעיתים, נותרת רגישות לקור בשיניים. היא נובעת מהתכווצות החניכיים וחשיפת השורשים. תהליך זה הינו חלק מריפוי הדלקת והעלמות כיס החניכיים, אך לרוב התופעה מתמתנת עם הזמן.
  • מטופלים רבים מעידים על תחושה של בריאות בפה, של חניכיים צמודות יותר והרגשה טובה.

בסיום התהליך, הבדיקה החוזרת להערכת מצב מחדש אצל מומחה חניכיים הינה משמעותית, מאחר והיא זו שקובעת אם לסיים את הטיפול או להמשיכו.

לקריאת והורדת הוראות לאחר הקצעת שורשים לחצו כאן

בהצלחה!

זקוקים למידע נוסף או רוצים להתייעץ איתנו? לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.