גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

פחד מרופא שיניים/חרדה דנטלית: הפתרונות שיסייעו לכם

חרדה דנטלית/פחד מרופא שיניים

לא חייבים לחיות עם חרדה דנטלית – פחד מרופא שיניים ניתן לפתור. פחד מטיפולי שיניים הוא אחד הפחדים הנפוצים ביותר בכל הגילאים, וגורם לרבים להימנע מלקבל טיפול מתאים עד שאין ברירה והכאב בלתי נסבל. איך להתגבר על פחד מרופא שיניים? קיימים פתרונות יעילים וטובים שיסייעו לכם ויקלו מאד על הפחד. לחצו לפתרונות >>


דנטופוביה בעלת רקע הסטורי

חרדה דנטלית, או כפי שהיא מכונה בעגה המקצועית – דנטופוביה, אינה דבר חדש ויש לה שורשים הסטוריים עמוקים. עד לאמצע המאה הקודמת, לא היו בנמצא פתרונות הרדמה ושיכוך כאבים יעילים בזמן טיפולי שיניים, ולכן רובם התבצעו ללא הרדמה, תוך גרימת סבל רב למטופלים. טיפולים אלה לא בוצעו כמעט אף פעם על ידי רופאים מוסמכים שזכו להשכלה רפואית והכשרה הולמת, אלא על ידי בעלי מלאכה כגון ספרים וגלחים. אופן הטיפול העיקרי היה עקירה באמצעות כלים גסים כגון צבת, מכיוון שעדיין לא פותחו כלים עדינים ומתאימים לטיפולים מורכבים ומשמרי שיניים, לא היתה אפשרות לצילום רנטגן שיתן תמונה מקיפה וטובה על מצב הפה ולא היתה אפשרות לתת מענה לסבל של המטופל. מטרת הטיפול היתה למנוע את התפשטות הבעיה או כאב נוסף, ומטפל טוב נחשב לזה המבצע את העבודה מהר ככל הניתן. כמובן שלא היתה בנמצא גם אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהומים בעקבות הטיפול, וכלי הטיפול לא חוטאו כנדרש.

אם כל זה עדיין לא גרם לכם להצטמרר ולהעלות זיעה קרה, כנראה שאתם עשויים מחומר עמיד במיוחד. אין לכם מה להתבייש – אנשים רבים פיתחו רמת חרדה גבוהה כל כך מטיפולי שיניים שגם היום, כאשר הטיפולים מתבצעים על ידי מומחים רבי השכלה וניסיון, באמצעות כלים מתוחכמים ומתקדמים ובהרדמה, לעיתים מלאה, הם עדיין נמנעים מלפנות לטיפול עד שכבר מאוחר מדי ולא ניתן להציל את השן. בעיות קלות רבות שהיו יכולות להסתיים בסתימה קטנטנה של עשר דקות הופכות בשל כך לטיפולי שורש מורכבים וארוכים יותר, ולמעשה – לאובדן שיניים טבעיות.

למרבה הצער, רבים סובלים מאד בשל חרדה דנטלית שלא לצורך. בעשור האחרון עלתה מאד מודעות העוסקים בתחום לבעיית הדנטופוביה, כאשר פותחו ונוסו פתרונות יעילים ובטוחים העשויים להקל עליכם מאד. 

פתרון טבעי ונעים – הרפייה באמצעות רפלקסולוגיה

הרפייה באמצעות רפלקסולוגיה היא פתרון טבעי שאינו כרוך בשום סיכון, ונמצא כיעיל ביותר לטיפול בפחד מרופא שיניים. לרפלקסולוגיה הצלחות מוכחות בהפחתה משמעותית של חרדה בכלל, וחרדה דנטלית בפרט. טיפול הרפלקסולוגיה מתבצע באווירה מרגיעה, ללא צורך בחשיפה או בחומרים חיצוניים. לחיצות המטפל באזורי כף הרגל השונים מסייעות בשחרור והורדת טונוס השרירים בכל הגוף ולהפרשת הורמונים הגורמים לרגיעה והפחתת כאב.

במרפאות שיניים מתקדמות מתבצע הטיפול במקביל ובזמן טיפול השיניים, ואפילו בזמן ניתוחי שיניים, גם כאלה הנמשכים מספר שעות. הרפלקסולוג מלווה את המטופל מרגע הגעתו לטיפול, דרך מתן ההרדמה, ובזמן הטיפול או הניתוח, כאשר הוא קשוב לצרכי המטופל לכל אורך הדרך. להרחבה על הרפייה באמצעות רפלקסולוגיה >>


סדציה קלה וגז צחוק – הפתרון הותיק

טיפול בפחד מטיפולי שיניים באמצעות גז צחוק מסייע למטופלים רבים להתגבר על הפחד ולהגיע בכל זאת לרופא השיניים, מכיוון שמדובר בפתרון בעל יתרונות רבים. שאיפת גז צחוק, החומר נייטרוס אוקסיד, אינה כרוכה בהכנה מוקדמת והיא בטוחה לחלוטין. זהו גם אחד הפתרונות הוותיקים ביותר הקיימים בשוק, כך שלרופאים ניסיון ארוך ומוצלח בשימוש בו. החומר הנשאף מרגיע מאד ומעלה את סף הכאב, אך בו בזמן אינו גורם לאובדן הכרה או "הירדמות", מה שמותיר אצל המטופל תחושה של שליטה על המצב. הוא מסוגל לשתף פעולה עם הרופא ולהישמע להוראותיו בזמן הטיפול, מה שמקצר את משך הטיפול ומקל עליו. השפעת הגז זמנית ונעלמת מייד עם הפסקת השאיפה. עם זאת, ישנם מטופלים שאינם יכולים ליהנות מפתרון זה, כגון נשים בהריון, מעשנים, ומי שסובלים מבעיות נשימה וריאות. להרחבה על סדציה קלה וגז צחוק >>

 

סדציה עמוקה והרדמה מלאה במקרים של חרדה קשה

אחוז מסויים מן המטופלים חווים תחושות חרדה כל כך עוצמתיות, שהם זקוקים לפתרון דרסטי יותר כדי שיוכלו לעבור טיפולי שיניים. פתרון זה הוא בדרך כלל הרדמה עמוקה הגורמת לרגיעה מוחלטת. ההרדמה ניתנת על ידי רופא מרדים מומחה המלווה את כל התהליך, מתחילתו ועד סופו. הוא מזריק לווריד המטופל חומר הרדמה במינון נמוך. המטרה היא לא הרדמה כללית, אלא הרגעה עמוקה המאפשרת לרופא השיניים לבצע כמה הליכים בבת אחת, מה שחוסך למטופל את הצורך לעבור שוב ושוב את ההגעה המלחיצה למרפאה. הרופא המרדים מפקח על מדדי הלב והריאות בזמן ההרדמה כדי למנוע כל סיבוך ולוודא שהכל תקין. בזמן ההרדמה המטופל אינו חש דבר ואינו מודע לטיפול. יתרון נוסף הוא שאינו זוכר דבר לאחר שההרדמה פגה, ולכן אינו חווה כל טראומה. כחצי שעה לאחר הטיפול הוא חופשי לעזוב את המרפאה ולשוב לביתו (בליווי אדם נוסף ליתר בטחון). להרחבה על סדציה עמוקה >> כיצד תשיגו את הפתרון לחרדה הדנטלית שלכם?

לא כל מרפאת שיניים מציעה את כל הפתרונות לפחד מטיפולי שיניים. בנוסף, מטופלים רבים חוששים או מתביישים להעלות את הנושא ולשאול את רופא השיניים שלהם שאלות בעניין. עובדות אלה גורמות לכך שרבים אינם מקבלים מענה לחרדה שלהם ואולי גם אינם מקבלים טיפול חשוב בשל כך.

אל תסבלו סתם ואל תזניחו את בריאותכם. פנו אלינו לקבלת כל המידע אודות הפתרון המתאים ביותר עבורכם וזכו להקלה משמעותית ובריאות פה טובה וארוכת שנים.