גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

הרפיה בעזרת רפלקסולוגיה

מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה הינה טיפול פשוט ולא חודרני. באמצעות עיסוי כפות הרגליים מתקיימת סינרגיה של חלקים שונים בגוף, המייצרים רגיעה מיידית של טונוס השרירים.

מקור המילה "רפלקסולוגיה" במילה האנגלית Reflex ion- השתקפות , המתייחסת לעובדה כי על ידי לחיצות באזורים מסוימים נוצרת "תגובת שרשרת" של השרירים הגורמת להפרשת אדרנליןן למחזור הדם ומבחינה אנרגטית, לשחרור של מרידיאנים (מרכזי אנרגיות) עפ"י ההודים. הרפלקסולוגיה רואה בכפות הרגליים השתקפות של הגוף ועל ידי שילוב טכניקות שונות של מגע,

עיסוי ולחיצה בכפות הרגליים יכול איש המקצוע לטפל בסוגים שונים של מחלות ובמצבי לחץ של המטופל המהווים, על פי רוב, את הגורמים, לתחלואים השונים.

60 שניות על הרפיה בעזרת רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי כליווי לטיפול שיניים

לחץ - Stress , הוא בלתי נמנע ואנו חיים עמו כמעט כל יום ולאורך כל היום. לחץ עלול להפוך לבעיה כאשר אין באפשרותנו לשלוט בו. כאשר אין אנו מתמודדים עם הלחץ בצורה נכונה, מערכות הגוף עלולות לקרוס. לרפלקסולוגיה הכוח להפחית לחץ זה ולהביא להרפיה עמוקה ולשלווה, אשר יאפשרו למערכת העצבים להירגע ולמערכות נוספות בגוף האדם לתפקד כראוי.

כאשר אדם עומד לעבור טיפול שיניים מורכב, אך טבעי הוא שרמת הלחץ, חוסר השקט וביטויי החרדה שהוא חש בימים שלפני הניתוח ובבוקר הטיפול עצמו, ילכו ויתגברו.

עודד דואר, רפלקסולוג בכיר מעיד:

"כרפלקסולוג בעל ניסיון של 12 שנים, ניתנה לי הזכות ללוות לפני מספר שנים את אחד ממטופלי הקבועים לניתוח בחניכיים ב"מרפאת מומחים מוריה" בחיפה. מס' ימים לפני הניתוח סיפר לי המטופל כי הוא חושש מאוד מהטיפול הארוך שהוא עומד לעבור ותהה האם אוכל להרגיע אותו לפני הטיפול בעזרת הרפלקסולוגיה. לאחר שיחה קצרה עם רופאי המרפאה, אושר לי להשתתף בטיפול כרפלקסולוג. היום, שבע שנים לאחר מכן, מושרש טיפול זה כמעט בכל טיפול כירורגי במספר מרפאות באזור חיפה והצפון, בהן אני והצוות העובד איתי, מעניקים טיפולים רפלקסולוגים כהרפיה דנטלית."

מתאמת הניתוחים במרפאה מציגה בפני המטופל את הטיפול שהוא עומד לקבל, ובנוסף מציעה ליווי לטיפול הדנטלי את טיפול הרפלקסולוגיה. טיפול זה ניתן במסגרת המרפאה, כשירות למען שיפור איכות חייהם של המטופלים.

השפעת הליווי הרפלקסולוגי על המטופל

המטפל מקבל הדרכה קצרה על מהות הטיפול שהוא עומד לעבור. לכל אורכו של הניתוח, משלב ההרדמה, בשלב ההמתנה, ובעת הניתוח עצמו, מתבצע עיסוי של רגליו של המטופל כשהדגש הוא על נקודות הפחתת הלחץ והרגיעה. אורכו של הטיפול הרפלקסולוגי מותאם, כמובן, למשך הניתוח ונע בין שעה לשלוש שעות. הטיפול הרפלקסולוגי נמשך לאורך כל הניתוח ואינו כולל הפסקה, אלא, אם המטופל ירצה בכך. התקשורת המילולית עם המטופל נערכת עוד לפני תחילתו של הניתוח. קיים שיתוף פעולה בין המנתח והצוות הרפואי ובשלבים קריטיים, כגון חיתוך, תפירה, הדבקה, החדרת שתלים וכו' מתבצעת הפסקה.

ניתן היה לחשוב כי הימצאות הרפלקסולוג בחדר הניתוח תפריע למהלכו התקין של הטיפול, אך הצוות הרפואי מכיר ומעריך את נוכחות הרפלקסולוג בניתוחים והסיבה העיקרית היא שהמטופל מאוד רגוע וקשוב גם למנתח ולסייעות. עם התקדמות הטיפול נשמר הקשר עם המטופל, כיצדד הוא מרגיש? ואם יש נקודות מסוימות בהן יש להתמקד? האם לעשות הפסקה ולתת למטופל לנוחח או להמשיך?

לאחר שבע שנים וטיפול במאות טיפולים, בליווי רפלקסולוגיה, רוב הדעות והתגובות הינן כי הטיפול הדנטלי נתפס כחוויה. הניסיון מלמד כי לאחר טיפול מסוג זה, המטופל לא יוותר על השתתפות הרפלקסולוג, בטיפול הבא.

לסיכום

הרפלקסולוגיה תורמת להפחתת המתח לקראת טיפול דנטלי מורכב והופכת להיות חלק בלתי נפרד ממגוון הפתרונות להרפיה במרפאת שיניים.

מעוניינים להתייעץ איתנו או לקבוע תור? אנו כאן לרשותכם. התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.


www.odtouch.co.il


אולי יעניין אותך גם:


פחד מרופא שיניים/חרדה דנטלית: הפתרונות שיסייעו לכם >>