גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

סדציה עמוקה ובהרדמה מלאה

אם הינך חרד מניתוח או שלוח הזמנים שלך אינו מאפשר לך טיפולים רבים וממושכים, סדציה עמוקה תוך ורידית עשויה להיות הפתרון האידיאלי עבורך!

60 שניות על סדציה עמוקה והרדמה

מהי סדציה עמוקה?

מינון קטן של חומר הרגעה מוחדר דרך הוריד על ידי רופא מרדים מומחה. בזמן שהשפעת החומר גורמת לרגיעה מוחלטת, רופא השיניים משלים את עבודתו. אין זו הרדמה כללית אלא פרוצדורה בטוחה עם התאוששות מהירה יותר.

מה מרגישים בזמן סדציה עמוקה?

ישנה תחושת רגיעה עמוקה דמוית שינה המאפשרת ביצוע מספר גדול של טיפולים בפגישה אחת ובמהלך הטיפול המתרפא משתף פעולה. בגמר הטיפול ישנה תופעה טובה של "שיכחה" ולמטופל אין זיכרון ממהלך הטיפול.

באילו מקרים מתאים השימוש בסדציה עמוקה?

אנשים רבים חווים חרדה רבה לפני ובמהלך טיפול דנטלי. זו היא תופעה שכיחה ואין להתבייש בה. סדציה היא דרך מצויינת להתמודד עם חרדה זו ומאפשרת לרופא המנתח לבצע את הטיפול. במקרים של טיפולים רבים וממושכים, סדציה עמוקה מאפשרת קיצור זמנו של כל טיפול ומפחיתה במספר הפגישות.

מהו ההליך הרפואי?

הרופא המרדים מחדיר את חומר ההרגעה (דמוי ואליום) דרך הזרוע על ידי אינפוזיה. תפקידו לווסת את המינון במהלך הטיפול, לעקוב ולהבטיח מקסימום נוחיות למתרפא. בנוסף יבוצעו הרדמות מקומיות לצורך הניתוח, אך המטופל אינו חש בהן בעת ביצוען. המטופל ער, משתף פעולה ומתקשר עם הסובבים, אך הפחד והחששות נעלמים כתוצאה מפעילותו של חומר ההרגעה, מה שעוזר להפחית את רמת הפחד לטיפול הבא. בסיום הטיפול הדנטלי מפסיק הרופא המרדים את מתן התרופה והמתרפא יכול בתוך מספר דקות לקום. בדרך כלל יישאר המטופל לאחר תום הטיפול כ- 30 דקות במרפאה לצורך השגחה ומעקב. לאחר מכן משוחרר המתרפא לביתו ללא מגבלות מלבד, האיסור לנהוג לאחר הסדציה ולכן יש לתאם מראש חזרה הביתה עם מלווה.

סיבוכים הנגרמים בגלל ההרגעה העמוקה הינם נדירים מאד. שיטת העבודה שלנו מבוססת על השגחה מתמדת וניטור רצוף של תפקוד הלב והריאות. בנוסף אנו משתמשים בחומרי הרדמה ידועים ובטוחים בלבד.

סיכום

טיפול זה הינו שיטה מצויינת להתמודדות עם חרדות קשות. בקלות יחסית וללא טראומה, הוא מהווה פיתרון אידאלי לחיסכון בזמן ובמספר הטיפולים. לכל שאלה או מידע נוסף, פנו אלינו ונשמח לסייע.

הרדמה בזמן ניתוח-עד כמה זה בטוח?

 

אולי יעניין אותך גם:

פחד מרופא שיניים/חרדה דנטלית: הפתרונות שיסייעו לכם >>