גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

טיפול חניכיים ללא ניתוח - FLAPLESS

סינרגיה של קרן לייזר וחלבוני גדילה (אמדוגן)

המחלה הפריודונטלית (מחלת החניכיים) הינה הסיבה העיקרית לאובדן השיניים. הגורם העיקרי להתפתחות המחלה הינו הצטברות של רובד חיידקים ואבנית (ביופילם) אך קיימת השפעת גורמים סיסטמים וגנטים נוספים  למחלה. להרחבה על מחלות חניכיים >>

 

טיפולי החניכיים ידועים והוכיחו את עצמם למעלה מ- 60 שנה.

טיפול חניכיים טוב, לרוב, מבוסס על סילוק החיידקים ותחזוקת קפדנית של הפה. בשלבים התחלתיים של המחלה, נדרש טיפול של הקצעות שורשים (ניקוי יסודי תת חניכי), טיפול זה יוכל במקרים קלים להספיק כטיפול.

במקרים המתקדמים יותר של הפריודונטיטיס, יהיה צורך בניתוח חניכיים (ניתוח מטלית) המתבקש בכדי לגשת לכיסים הפריודונטליים ולעצור את המחלה.

מזה 30 שנה, ניתוח פריודונטלי רגנראטיבי מאפשר שיחזור הרקמות שנהרסו, זאת בזכות השימוש בתחליפי עצם וחלבון גדילה- Emdogain ה ״אמדוגן או Enamel Matrix Derivative, מכיל חלבון גדילה Amelogenin שהוא תמצית המגיע מנבט שיניים של חיות ופעיל בגדילה ובהתפתחות הרקמות התומכות של השן.

 

טיפול פריודונטלי רגנראטיבי

האמדוגן אחראי על שיחזור הרקמות (חניכיים, עצם, צ׳מנטום וסיבי קולגן) וביכולת החומר לזרז את הריפוי ע״י עידוד יצירת סיבי קולגן ובניית העצם. בין היתר, האמדוגן משפיע על חלוקת התאים- Mitogenesis, עידוד יצירת כלי הדם -Angiogenesis ונדידת תאים חיונים - Chemotaxis. השימוש באמדוגן יחד עם תחליפי עצם מבטיח ריפוי נגעים פריודונטליים, ריפוי מהיר של המחלה ושחזור הרקמות.

אך, לא תמיד ניתוח בחניכיים אפשרי (סיבות בריאותיות, מקרה קיצון, חשש מצד המטופל…).

והנה החידוש המביא איתו את הבשורה … "פרוטוקול זעיר פולשני"

לאחרונה, פותח פרוטוקול המאפשר שימוש באמדוגן בצורה לא פולשנית (כלומר ללא ניתוח) ובשילוב עם מכשיר הלייזר. קרן הלייזר מאפשר דקונטמינציה של הכיס המזוהם (כלומר חיטוי מירבי) ובהמשך מוחדר חלבון הגדילה. המחקרים החדשים מראים בניית עצם מחודשת וריפוי הנגעים לאחר 9 חודשים. כמו כן, נדרשות ביקורות מעקב תוך כדי שמירה קפדנית על היגיינת הפה. 

שיטה זאת ייחודית למרפאתנו ומאפשרת טיפול עבור מתרפאים רבים שאינם יכולים לעבור ניתוחי חניכיים או שמצבם אינו מצדיק טיפול כירורגי.  

השיטה משלבת שתי טכנולוגיות שונות:

  • יכולת חומרי הרגרציה
  • יכולת דקוטמיננציה של הלייזר

לפרוטוקול טיפול פריודונטלי זעיר פולשני >>

 

פרוטוקול טיפול מלא

מרפאתנו ערוכה לטיפולים אלה

ד״ר יונס, מומחה ברפואת חניכיים, בוגר הדסה ירושלים, עבר הכשרה באוניברסיטת אאכן בגרמניה .Master of Science in Laser Dentistry ויהיה אחראי על שירות זה במרפאה. עוד אודות ד"ר יונס >>

לאחר מפגש עם השיננית והתייעצות עם הרופא, יוחלט אם הנכם מתאימים לטיפול זה.

לסיכום

  • הפרוטוקול הזעיר הפולשני (לא כירורגי) הינו טיפול קל וללא תופעות לוואי.
  • הוא משלב טיפול רגנרטיבי וחיטוי אופטימלי בזכות קרן הלייזר.
  • הוא עשוי לתת מענה לאוכלוסיית מטופלים שלא התאימה לטיפולים כירורגים קונבנציונליים.


רוצים להתייעץ איתנו או לקבוע תור לבדיקה? 
התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.