מתי יש לבצע השתלת חניכיים?

שלחו לנו הודעה, נעשה את המקסימום כדי לחזור אליכם בהקדם.

אנשים רבים עשויים לסבול מנסיגת חניכיים וכתוצאה מכך עשויים להזדקק להשתלת חניכיים. נסיגת חניכיים הוא מצב שבו החניכיים נסוגות וחושפות את השיניים כך שבנסיגה מלאה עשויות אף לחשוף את שורשי השיניים ולהפחית את אחיזת השיניים מה שעשוי לגרום גם לנשירה בבוא הזמן. אומנם לא מדובר במחלה זיהומית אך ללא ספק מקרה שצריך לטפל בו. 

מה ניתן לעשות במקרה של נסיגת חניכיים?

במקרה זה מבצעים השתלת חניכיים, פעולה כירורגית עדינה יחסית, שנועדה לשפר ולתקן את מבנה החניכיים ולעצור את נסיגתם. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון שיטות כאשר הנפוצה והמומלצת ביותר היא בניית רצועה של חניכיים צמודות באזור הנסיגה כדי למנוע את התקדמותה ואולי אף לכסותה לגמרי. במקרים רבים הרקמה תילקח מפיו של המטופל, מאזור פנימי, ותודבק על האזור החיצוני. במקרים מסוימים ייתכן והרופא יחליט כי יש צריך להשתמש בשתל מבנק הרקמות. 

הליך הבראה פשוט ומהיר יחסית:

לאחר תפילת השתל תונח תחבושת פריודונטלית למשך כמה ימים להשלמת תהליך הריפוי. לא מדובר בטיפול כואב, גם משך תקופת הריפוי לא ארוכה ולא כואבת, מלבד אולי כמה ימים של חוסר נוחות. האזור ממנו נקלח השתל יתרפא מעצמו תוך שבועיים-שלושה ללא השארת סימנים או צלקות. לאחר הוצאת התפרים חשוב יהיה לשמור על צחצוח נכון.

מה עשוי לגרום לנסיגת חניכיים?

נסיגת חניכיים עשויה להיגרם כתוצאה מצחצוח חזק מדי, בתדירות גבוהה מדי או בשל מבנה חניכיים עדין או בעיה רפואית אחרת בחניכיים. לצד הפגיעה במנגנון האחיזה של השן בלסן עשויה להתפתח גם רגישות לחום וקור, ליצור פגם אסתטי שלא ירגיש לנו נוח ונעים וכמובן שגם האזור עשוי להיחשף יותר לעששת ומחלות חניכיים שונות.

מדוע כדאי לעשות השתלת חניכיים?

לצד התיקון המראה האסתטי חשוב יהיה לטפל בקו החניכיים באמצעות השתלת חניכיים. זו תתרום למניעת ספיגת עצם עתידים, מפחיתה את הרגישות ועוד. אנו עושים שימוש במיקרוכירורגיה כדי לספק את הטיפול המתקדם והמדויק ביותר ללקוחותינו, מה שמאפשר הגדלה של עד פי 24 ומאפשרת שיפור של ביצועי המנתח בזמן אמת על ידי הגדלת שדה התאורה והתאורה. לפרטים נוספים אודות השתלת חניכיים ואופן הטיפול צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

דילוג לתוכן