גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

מה הופך את כתר הזירקוניה למילה האחרונה של עולם הכתרים?

כתר זירקוניה

שיקום קבוע של הפה באמצעות כתרי זירקוניה מקנה עמידות, התאמה למבנה הלסת ומראה אסתטי טבעי

שיקום פה נדרש בנסיבות שונות, כגון אובדן חומר שן, שברים, טיפולי שורש ועוד, זאת כאשר סתימה כבר איננה יכולה לתת את המענה הטיפולי הנדרש. במקרים כאלו מטופלים רבים מעדיפים לעבור שיקום פה קבוע, בין אם מדובר בשן בודדת או שורות שיניים, זאת בשל איכות החיים שהוא מעניק לאורך זמן, חזרה לתפקוד מלא ואף תחושות אישיות נלוות, כדוגמת עלייה בביטחון העצמי . בין יתרונותיו של השיקום הקבוע, יש לציין כי הוא איננו מורגש כלל מבחינת מראה חיצוני או תחושה תפקודית וכמו כן, הוא לא מצריך תחזוקה מיוחדת. אם אתם נזקקים לפתרונות שיקום וכתרים, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת:

שימוש בכתרים לשיקום פה קבוע

הכתר הוא למעשה החלק הנראה לעין של השן ולכן, השאיפה היא לדמות אותו למראה המקורי שלה, כפי שהיה בטרם נגרם לה הנזק. זאת ועוד, המראה של הכתר איננו השיקול היחיד אלא גם הצורך שהוא יעמוד בעומסים, במגע עם רקמות הפה ועם חומרי מזון, שתייה וכדומה. מכאן גם החשיבות שמייחסים לבחירת הכתר במסגרת תהליך שיקום הפה.

שיקום פה קבוע באמצעות כתרים הוא למעשה שימוש במעין כיפה שמכסה את השן, כך שהשן חוזרת לתפקודה הרגיל ואף מקבלת את צורתה הטבעית בחזרה. אולם קיימים כתרים מסוגים ומחומרים שונים, כאשר לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו וכן, קיים הצורך להתאים באופן אישי את הכתר למבנה הלסת, על מנת לאפשר למטופל שימוש שיגרתי בשיניים, ללא תחושת אי נעימות כלשהי.

איך בוחרים בכתר המתאים?

בעולם הרפואה הדנטאלית קיימים סוגים שונים של כתרים אשר עשויים מחומרים שונים. את הזהב הישן, ששימש לאורך ההיסטוריה הרחוקה ליצירת כתרים, כבר מזמן החליפו מתכות מתרכובות שונות, חרסינה מאוחה למתכת, ליתיום ועד לגרסה החדשנית ביותר- החרסינה הטהורה, הלא היא הזירקוניה. לכל אחד מהכתרים האמורים ישנם יתרונות וחסרונות משלו, כאשר הבחירה תלויה לא רק ברצון לקבל את היפה ואיכותי ביותר אלא גם ובעיקר בצרכי המטופל. לפני שבוחרים, יש לציין כי הכתר בכלל וכתר הזירקוניה העשוי חרסינה בפרט, מציעים אסתטיות, שומרים על המראה הנאה של הפה ובהתאם לכך, גם מעלים את הביטחון העצמי של המטופל. כאמור, אחת השיטות המתקדמות והמבוקשות ביותר כיום מבין כולם לשיקום קבוע, היא השימוש בכתר הזירקוניה, אשר עשוי מחומר מינראלי גביש, שניתן להשתלה על גבי שניים טבעיות או שתלים דנטליים. אגב, הזירקוניה משמש גם לייצר תכשיטים מלאכותיים והוא מגיע בשתי צורות, האחת בצורתו כזירקוניה מאוחה, כלומר שילוב בין זירקוניה לחרסינה והשניה, בצורתו הטהורה, שנחשבת לפתרון הטוב והאיכותי ביותר.

כתר החרסינה שהחליף את המתכת

כתרי החרסינה בעבר היו מולבשים על בסיס מתכת, במטרה לחזק את השן אולם בסיס המתכת פגע באסטטיות ויצר בעיות נוספות למטופלים. לפיכך, בשנים האחרונות החלה רפואת השיניים לעשות שימוש בכתרים ללא מתכת. הבולט והמוביל שבהם הוא כתר הזירקוניה, העשוי מתרכובת כימית שמיועדת ומתאימה לצרכים הדנטאליים והוא מתאימם לצורת הלסת ברמת דיוק גבוהה במיוחד. כתרי הזירקוניה מספקים את החוזק הרצוי לעמידה בעומסי הלסת, כך שהמתכת התייתרה. זאת ועוד, הם מותאמים לרקמות הפה, שקופים ומעניקים מראה טבעי מושלם לשן ולפה. חשוב לציין, כי גם בכתרי הזירקוניה קיימים סוגים שונים, המשמשים למטרות שונות. לכן, בחירת החומר המתאים הנה קריטית ויש לבחון היטב את הצרכים ולבחור ברופא מומחה ומנוסה לביצוע כתרי זירקוניה. כך למשל, בשיניים הקדמיות בעלות הניראות הגבוהה ביותר, לרוב יעשה שימוש בכתר זירקוניה מחרסינה ואילו בשיניים אחוריות, ניתן יהיה לוותר על תוספת חרסינה ולעשות שימוש בכתרים מבלוק טהור של זירקוניה, אשר גם עמידים יותר בפני עומסי הלסת.

אם לרכז את כל היתרונות שהפכו את כתר הזירקוניה ללא מתכת לסוג הנפוץ ביותר  אז אפשר לומר שמבחינת תכונות אופי, כיפת הבסיס של הכתר חרוטה מיהלום מלאכותי, אשר צבעו השקוף מקנה לו מראה אסתטי במיוחד. לכן, בין היתר, הוא גם הבחירה הפופולארית ביותר לשיניים קדמיות. מבחינת איכות אפשר לומר שכתר הזירקוניה נחשב לעמיד לאורך זמן והוא נוטה להשתלב בקלות ברקמות הפה. הוא ידוע כבטיחותי, זאת להבדיל מכתרי המתכת, אשר נוטים לצבור קורוזיה ולגרום לנסיגת חניכיים. גם בהיבט ביצוע הרכבת הכתר, כתר זירקוניה מחרסינה, כרוך בהתקנה פשוטה יחסית לעומת כתרי המתכת ולרוב, גם לא נדרשת פעולות שיוף השן בעת התקנתו, פעולה שעלולה לפגוע בשן. לפיכך, כתרי הזירקוניה מומלצים כיום על ידי הרפואה הדנטאלית והמטופלים הביעו בהם את אמונם לאורך השנים, לאחר שהתוצאות הצביעו על עמידות, יופי ונוחות יוצאות דופן. 

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, הצוות שלנו כאן לרשותכם. התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.