גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

התקנת שתלים בעזרת ניווט בזמן אמת -רובודנט

(REAL TIME NAVIGATIONׂ)
בזכות טכנולוגיה חדשנית: מכשיר הרובודנט

בשנים האחרונות, התקנת שתלים דנטליים הפכה לפעולה שגרתית במרפאת שיניים, אך חשוב לזכור כי, מדובר בהליך כירורגי לכל דבר, המערב אזורים אנטומיים רגישים כמו כלי דם ועצבים בעלי משמעות.
לצורך כך, נערכות בדיקות מקדימות וצילומי CT, להכנת הניתוח, אולם, עדיין קיים פער בין תכנון הניתוח לבין ביצועו בפועל. לאחרונה, בזכות טכנולוגיה חדשנית, נעשה צעד ענק בתחום וכבר ניתן ליישם במדויק, במהלך הניתוח את התכנון שהוכן מראש.

הרובודנט כולל בתוכו תוכנה, מצלמה ומערכת מתקדמת של חיישנים שמזכירה בתפקודה GPS. בזכות התכונות הללו מתאפשר לבצע תכנון מדוייק של מיקום השתלים הדנטליים בלסתות כאשר מתבצעת הדמייה תלת מימדית. תוכנת הרובודנט מציגה את האזורים האנטומים הרגישים ומבליטה אותם וכך למעשה מאפשרת למנתח לבצע תכנון מושלם של מיקום, כיוון, קוטר ועומק השתל.

לאחר התכנון ובמהלך הניתוח עצמו, המצלמה והחיישנים מאפשרים לנווט את ידיו של הרופא בזמן אמת (Real Time Navigation). בזכות קשר העין המתמיד של הרופא עם "סד כירורגי וירטואלי" המופיע על מסך המחשב ומכוון את ידיו של הרופא, ניתן להביא את התכנון שבוצע לידי יישום מדוייק בפועל. 

לפיכך, השימוש בשיטה חדשנית זו, המתבצעת במרפאתנו, מקל על הרופא המנתח וכך מאפשר לבצע את התקנת השתלים בצורה הבטוחה והבטיחותית ביותר עבור המטופל. (Secure, Simple - Safe:Implant S3The)

ד"ר ברנרד דהן, מומחה לרפואת חניכיים על הרובודנט בתוכנית הטלויזיה "לחיות טוב":

יתרונות רבים לתכנון הממוחשב ולניווט בזמן אמת:

  • רמת דיוק מריבית.
  • הפחתה משמעותית בפגיעה באזורים אנטומיים (עצבים וכלי דם).
  • גישה כירורגית זעיר פולשנית (Minimal Invasive Surgery), כלומר, כירורגיה מינורית ופחות טראומטית.

 

מבוא לניווט ברפואה - דר' ברנרד דהן
מוזיאון טיקוטין 2011