ניתוחי חניכיים

ניתוח חניכיים הוא טיפול שיניים מיוחד שמטרתו לטפל במחלת חניכיים מתקדמת ולתת מענה לבעיות הקשורות למבנים התומכים של השיניים. ניתוחי חניכיים מתבצעים בדרך כלל כאשר טיפולים לא ניתוחיים, כגון הקצעת שורשים, אינם מספיקים כדי לפתור בעיות חניכיים, בעוד שניתוח חניכיים יכול להיות יעיל מאוד בטיפול במחלות חניכיים ושיקום בריאות הפה.

שלחו לנו הודעה, נעשה את המקסימום כדי לחזור אליכם בהקדם.

אחד המקרים העיקריים בהם ניתן להמליץ ​​על ניתוח חניכיים הוא בנוכחות מחלת חניכיים חמורה, המכונה גם פריודונטיטיס. דלקת חניכיים מאופיינת בדלקת חניכיים, נזק לרקמות ולעצם שמסביב, ואובדן עצם ובהמשך אובדן שיניים אפשרי בהיעדר טיפול. במקרים בהם דלקת חניכיים הוחמרה, ייתכן שיהיה צורך בניתוח חניכיים כדי להסיר ביעילות את רובד החיידקים שהצטבר ואת האבנית בכיסי חניכיים עמוקים, להקטין את עומק הכיסים סביב השיניים ולתקן רקמות חניכיים ועצם פגומות ע"י השתלות עצם (רגנרציה). על ידי טיפול במחלת חניכיים באמצעות ניתוח, המטופלים יכולים למנוע הידרדרות נוספת של בריאות הפה ולהחזיר את חלל הפה והשיניים לתפקוד, כמו גם את החיוך.

ניתוח לטיפול בנסיגת חניכיים

תרחיש נוסף שמחייב ניתוח חניכיים הוא נסיגת חניכיים משמעותית. נסיגת חניכיים עלולה לחשוף את שורשי השיניים, מה שמוביל לרגישות מוגברת, לחששות אסתטיים ולסיכון גבוה יותר לעששת ואובדן שיניים. ניתוחי חניכיים, כגון השתלת חניכיים או חידוש רקמות חניכיים, יכולים לסייע בשיקום רקמת החניכיים, לשפר את מראה החיוך ולהגן על השיניים מפני נזק נוסף. על ידי טיפול בנסיגה בחניכיים באמצעות התערבות כירורגית, המטופלים יכולים לשמור על בריאות ויציבות השיניים והחניכיים שלהם לטווח ארוך.

סיכונים בניתוחי חניכיים

בעוד שניתוחי חניכיים יכולים להציע יתרונות משמעותיים בטיפול במחלת חניכיים מתקדמת ובנושאים קשורים, חשוב להכיר בסכנות ובסיכונים הפוטנציאליים הקשורים בהליך. אחת הסכנות העיקריות של ניתוח חניכיים היא הסיכון לזיהום או סיבוכים בעקבות ההתערבות הכירורגית. למרות הקפדה על טכניקות סטריליות והוראות טיפול לאחר הניתוח, תמיד קיימת אפשרות של זיהום, דימום או ריפוי מאוחר שעלולים לדרוש טיפול וניטור נוספים.

עם התקדמות השיטות והטכנולוגיה ניתוחי חניכיים יכולים להציע יתרונות משמעותיים וריפוי מהיר בשילוב טיפול תרופתי מיוחד הניתן על ידי הרופא, אך כמו בכל הליך כירורגי, קיימת סכנה של זיהום מקומי שעלול להתפתח. למרות זאת, מקרים אלה נדירים וניתנים לטיפול .

תיתכן הופעת  כאב, נפיחות ואי נוחות במהלך תקופת ההחלמה. מטופלים העוברים ניתוח חניכיים צריכים להיות מוכנים לחוות רמה מסוימת של אי נוחות, שינויים זמניים בהרגלי תזונה ובנוהלי היגיינת הפה ופגישות מעקב כדי לעקוב אחר הריפוי ולהתייחס לכל דאגה שעלולה להתעורר.

במקרים מסוימים, אנשים עם במצבים בריאותיים בסיסיים או מערכת חיסון חלשה עלולים להתמודד עם סיכונים אלה במהלך ניתוח חניכיים, המחייבים הערכה ותיאום יסודי כדי להבטיח תוצאה בטוחה ומוצלחת. חשיבות רבה הן  למטופלים והן לאנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים להעריך היטב את המקרה הספציפי, לשקול את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים ולקבוע תכנית טיפול מקיפה המותאמת  אישית לצרכיו ולנסיבותיו של המטופל.

צוות המומחים של ד"ר ברנרד דהן  הוא צוות מקצועי, בעל ניסיון שעושה שימוש בטכנולוגיות ובשיטות הטיפול המתקדמות ביותר בתחום רפואת החניכיים והשניים – והם ישמחו לייעץ לכם ולהעניק לכם שירות בכל הקשור בבריאות השיניים והחניכיים שלכם. צרו קשר.

דילוג לתוכן