גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

אסתטיקת הפנים

 

ד"ר מירה רוזן
רופאה כללית MD, רפואה אסתטית

שיניים יפות את אוהבת, אבל בשילוב הזרקות... ואת כבר מאוהבת!

אז הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים, על הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי לפנים,  כדי שבפעם הבאה שתגיעי למרפאתנו, כבר יהיה לך ברור מה התוספת הקטנה שתביא למראה מושלם...

  1. אם מזריקים בוטוקס, לא צריך חומרי מילוי אחרים: לא נכון!

לכל אזור בפנים, הטיפול המתאים לו:

- בוטוקס: הוא "רעלן" - חומר הגורם להרפיית השרירים. הזרקת הבוטוקס למצח מרפה את השריר באזור, מחלישה את פעולתו ומונעת את התכווצות השריר, מה שיוצר מראה חלק ואסתטי. הבוטוקס מיועד בעיקר לחלק העליון של הפנים – לטיפול בקמטי הזעף בין הגבות, קמטי המחשבה במצח והקמטים בצידי העיניים – מה שמכונה "קמטי המניפה".

- חומצה היאלורונית: יוצרת אפקט מילוי ומצוינת לכל איזורי הפנים – למילוי הקמטים היורדים מהאף לפה, הקמטוטים מעל ובצידי השפתיים (כשזוויות הפה נוטות כלפי מטה) וכן למילוי נפח – עיצוב עצמות לחיים, עיצוב ומילוי שפתיים. מדובר בחומצה טבעית שנמצאת בגוף ומהווה חלק מהרקמות שלנו ועל כן נחשבת לחומר ידידותי שהגוף יודע לזהות וגם לפרק.

  1. אסתטיקה של חלק תחתון של הפנים, מושגת באמצעות שילוב רפואת שיניים, בריאות החניכיים והזרקות: נכון!

מראהו של השליש התחתון של הפנים, מושפע מאוד ממצב החניכיים והשיניים. החניכיים מהוות חלק מן הרקמות התומכות בעור באזור, וכמו העצם, עוברות תהליך של ספיגה ונסיגה עם ההתבגרות, דבר המשפיע לא רק על השיניים אלא גם על מראה העור, הקמטים והצניחה הנראית לעין באזור זה.

מקרים נוספים בהם שילוב בין רפואת שיניים אסתטית להזרקות של חומרי מילוי ו/או בוטוקס, מהווה פתרון אולטימטיבי – חיוך חושף חניכיים (GUMMY SMILE), מיקרוגנטיה, הזרקת בוטוקס לשריר המאסטר לטיפול בברוקסיזם ועוד.

  1. חומצה היאלורונית מסייעת למצב העור בכלל: נכון!

חומצה היאלורונית מצויה בגופנו ונעלמת ככל שאנו מתבגרים. כיוון שהיא אחראית על גמישות העור ומרקמו, החסר שלה גורם לעור להיראות מקומט. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי בהזרקת חומצה היאלורונית יוצאים נשכרים גם אזורים אחרים בפנים ושבשימוש חוזר החומר המוזרק מעודד את הגוף לשוב ולייצר קולגן – מה שתורם למראה בריא ורענן.

  1. ככל שנזריק בוטוקס, התוצאה תהיה פחות אפקטיבית: לא בהכרח!

יש מקרים, בהם ההיפך הוא הנכון – ככל שנזריק, מרווח הטיפולים יגדל כי השריר יהיה יותר רפוי והתוצאה תחזיק לאורך זמן רב יותר, ויש מקרים, בהם מתפתחים נוגדנים לחלבון המצוי בבוטוקס ובכך יורדת התגובה להזרקה...

  1. שילוב טכניקות מביא לתוצאה טובה יותר: נכון!

שימוש בבוטוקס, חומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית, חומרים המבוססים על סידן, טכנולוגיות אור למיניהן – לייזר, IPL וכדומה, גלי רדיו וגלי קול – מביא לתוצאה טובה ונכונה יותר, עוזר לטיפול במרקם העור, בצניחה במילוי קמטים לצד שיפור מראה העור. בעזרת שילובים מתקבל מראה טבעי צעיר ורענן.

  1. המטופלת מחליטה איך רוצה להראות: נכון! אבל חלקית...

לכל אחת חלומות לגבי המראה המושלם שלה, אולם חשוב שהרופא הוא שיקבע מה תהיה כמות החומר שתוזרק כדי לא ליצור מראה מתוח מדי או פנים שייראו כמו מסכה... נכון לקבל החלטה משותפת מה כדאי להזריק ובאילו אזורים, כדי שהתוצאה תהיה משביעת רצון הן מבחינה רפואית והן מבחינת הגשמת החלום.

גם מעט מדי אינו מומלץ – נשים מבקשות לפעמים "מזרק לארבעה קמטים, כי ככה עשו לחברה שלי" – דבר העלול לגרום אכזבה מהמראה הסופי. המינון מותאם באופן אישי לכל מטופלת.

  1. גם גברים יכולים: נכון!

גם גברים נהנים מהזרקות ומילוי הקמטים. כיוון ששרירי הפנים של גברים עבים וחזקים יותר מאשר אצל נשים, והעור עבה יותר, נהוג להשתמש בחומרי מילוי סמיכים יותר.

כתב אריסטו: "היופי הוא מכתב ההמלצה הטוב ביותר"...
אז בואו, נעזור לכם לנסח את מכתב ההמלצה הטוב ביותר עבורכם...