04-8343333

Science and Beauty

5 April, 2013

Science and Beauty 5.4.2013

ביום שישי האחרון, 5.4.2013, בשעות הבוקר המוקדמות, התקיים באודיטוריום הכט שבאוניברסיטת חיפה, אירוע ייחודי בתחום רפואת השיניים. בפעם הראשונה, הגיע לאזור הצפון פרופ' ניצן ביצ'אצ'ו, על מנת לחלוק את ניסיונו העשיר בתחום האסתטיקה הדנטלית עם כ – 300 אנשי מקצוע, רופאי שיניים, טכנאים, שינניות וסייעות, מכל רחבי הארץ.


הכנס הדגיש לכל אורכו את הקשר הנצחי בין מדע ויופי, עם דגש על מצוינות כאשר רפואת השיניים הופכת ומשתווה לאומנות בפני עצמה. השילוב, דו השיח וההרמוניה בין עולם המדע לעולם היופי הוא האתגר של רופאי השיניים. מרפאת מומחים מוריה, בהנהלת ד"ר ברנרד דהן בשיתוף פעולה עם חברת השתלים MIS ודיבידנט ישראל הובילו להולדת יום העיון הייחודי. תכנית האירוע שילבה הרצאות בנושאים רפואיים וגלישה לנושאים תרבותיים הכוללים סיור במוזיאון הכט ונגינת עוגב באודיטוריום.

Science and Beauty - יחס הזהב - דר' ברנרד דהן 2013

אורח הכבוד בכנס היה כאמור, פרופ' ניצן ביצ'אצ'ו, מומחה ומרצה בעל שם עולמי – בוגר הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים במחזור 1984, ועומד בראש מרכז רונלד גולדשטיין לאסתטיקה דנטלית, במחלקה לשיקום הפה, במוסד זה.

פרופ' ביצ'אצ'ו יליד חיפה, נענה לבקשתו של ד"ר דהן להשתתף במועדון הלימודי מוריה, להרצות ולהיות אורח הכבוד של הכנס. פרופ' ביצ'אצ'ו משמש דוגמא לרופא שיניים אשר נמצא בחיפוש מתמיד אחר מצוינות ומייצג את ישראל בתחום  הדנטלי בכל העולם בכבוד רב.

הכנס נפתח בסיור מרתק בתצוגת הקבע של מוזיאון הכט. גברת עפרה רימון, מנהלת ואוצרת המוזיאון, הדריכה את באי הכנס במקצועיות שאין שנייה לה. לאחר מכן התכנסו באי הכנס באודיטוריום הסמוך לתחילת החלק המקצועי של היום.

בפתיחתו בירך נציג חברת השתליםMIS  ודיבידנט ישראל את האורחים הרבים שהגיעו. מייד לאחר מכן העביר ד"ר ברנרד דהן את ההרצאה הראשונה שהיא הפתיח והמבוא לכנס.

ההרצאה, שלא הייתה דנטלית, עסקה בהצגת הקשר הנצחי בין המדע, היופי, והחיבור הקיים עם העולם הדנטלי. המצגת הציורית והמעניינת, מלאת פרטי האומנות, הציורים, המוזיקה והמתמטיקה הבליטה את היחס בין המקצועות המדויקים לבין העולם האסתטי. הרצון למצוא את פרופורציית הזהב והיחס המושלם, הוא המניע לחיפוש מתמיד אחר אסתטיקה והרמוניה בכל התחומים וביניהם התחום הדנטלי. בהמשך, עלה פרופ' ביצ'אצ'ו והגיש לקהל שתי הרצאות מרתקות ועשירות במקרים ייחודיים.

המצגת מפורטת בתוכן מקצועי, הוגשה בדרך מרתקת, בטעם נפלא והדגישה את החיפוש המתמיד אחר מצוינות. הדגש היה על הצורך ברדיפה אחרי אסתטיקה מהודרת ולא נחסכו פרטים טכניים כיצד ניתן ליישם אותה. פרופ' ביצ'אצ'ו התייחס במקרים שהציג, לטיפולים דנטלים קונבציונלים וגם למקרים של שיקום על גבי שתלים, בייחוד באזורים אסתטיים. המצגות וההרצאות היו מקצועיות ומרשימות לכל הדעות. הכנס אורגן ברמה גבוהה ויוצאת דופן, הן ברמת לוח הזמנים והן ברמת התכנית המגוונת. החל מבחירת המקום הקסום והמיוחד של אוניברסיטת חיפה, המשך בביקור וסיור במוזיאון הכט ושהייה באולם ההרצאות אשר הכניס לאווירה לימודית ותרבותית. ההפסקה אפשרה לכל האורחים למלא את חלל הבטן במטעמים שונים וערבים לחך.


לקינוח והפתעת היום הוסף קטע של נגינת עוגב שנוגנה על ידי הנגנית ארין מייסקי. המיסה הכניסייתית של באך הוסיפה לתוכן הכנס, פן תרבותי ואפשרה אתנחתא נעימה והרמונית.

בתום ההרצאות, הרופאים יצאו עם תחושת סיפוק, שיבחו והודו על אירוע מקצועי ותרבותי יוצא דופן. ניכר היה כי יום שכזה ממחיש את היותה של רפואת השיניים מקצוע בעל פן אומנותי ולא רק רפואי טכני. התנסות זו יכולה להוות דוגמא לאירועים מסוג זה בתחומים שונים, אשר יתרמו לעליית קרנה של חיפה, כמוקד מקצועי ותרבותי כאחד.