גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

מחלת החניכיים בגיל הנעורים

מרפאת מומחים מוריה מתגייסת למען צעירי חיפה והסביבה בגילוי מוקדם של מחלת החניכיים בגיל הנעורים

בימים אלו, המרפאה מתנדבת ומציעה את שרותיה באבחון וגילוי מוקדם של מחלת חניכיים אגרסיבית של גיל הנעורים. אנו מעוניינים להגביר את המודעות בקרב הצעירים והנוער לקיום המחלה והחשיבות בגילוייה המוקדם.

מחלת חניכיים הינה מחלה הפוגעת ברקמות התומכות את השן בלסת (חניכיים, סיבים, עצם הלסת) וללא טיפול גורמת לאובדן רב של שיניים. אחת מסוגי מחלות החניכיים הקשות היא מחלה המופיעה בעיקר בגיל הנעורים (בלשון מקצועית: מחלת חניכיים אגרסיבית), מופיעה בגילאים 13-35 ומאופיינת בתהליך הרס מהיר יחסית של הרקמות התומכות בשן, במקרה והיא לא מאובחנת ומטופלת. המחלה מתבטאת ומתאפיינת בתזוזת שיניים, נשירת שיניים, דימומים, הפרשות וספיגת עצם בלתי הפיכה. במקרים רבים המחלה אינה כואבת. אבחון מוקדם של המחלה במרבית המקרים עשוי לעצור את התפתחותה ומאפשר את שחזור הרקמות.

המומחים למחלות חניכיים במרפאה, מזמינים אתכם לבדיקה ואיבחון מוקדם של מחלת החניכיים של גיל הנעורים. הבדיקה הינה פשוטה, מהירה, לא פולשנית, אינה כואבת וללא עלות.

המטופלים מעידים:

הרופא יבדוק נוכחות של כיסים פריודונטלים בין השן לבין החניכיים. קיום כיס מסמן התפתחות דלקת. במידה ולא יימצאו סימנים למחלה, המטופל יקבל דו"ח בכתב עם סיכום והמלצות לרופא השיניים המטפל. במידה ויתגלו ממצאים המעידים על קיום המחלה, המטופל ישלח לסדרת צילומים על מנת לחדד את האבחנה.

הטיפולים הקיימים תלויים בחומרת המחלה: החל מטיפולים שמרניים מינוריים כמו הקצעות שורשים והדרכה להיגיינת הפה ועד לטיפולים כירורגים רגנרטיבים, מורכבים יותר. הנבדקים חופשיים לבחור היכן לבצע את הטיפולים המוצעים. הרופאים המומחים, השינניות, הסייעות וכל צוות המרפאה, ערוכים לטפל בכל צעירי חיפה והסביבה.

אנו כאן למענכם, בהצלחה!

לתאום בדיקה: 04-8343333 / mpc@m-m-m.co.il
הפרוייקט ההתנדבותי ימשך כחודשיים וחצי, החל מ- 15/10/10 ועד ה-1/1/11.

המרפאה ממשיכה להשקיע משאבים רבים על מנת להגביר את מודעות הצעירים לגבי המחלה (טלויזיה, רדיו, עיתונים, שלטים ניידים ונייחים, אינטרנט, פייסבוק)