גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

רגנרציה בצפון

24 ינואר, 2014

תוכנית יום העיון

8:30-9:00 התכנסות וקפה

9:00-9:15 מבוא

 

בהנחיית ד”ר ברנרד דהן

האני מאמין שלנו,

לאחר שלושים שנה של עיסוק עם שתלים דנטליים, עדיין אין תחליף לשן הטבעית. מטרתנו כפריודונטים הינה, לשמר ככל הניתן את המשנן הטבעי של מטופלינו ואנו רואים בכך אתגר ושליחות. במהלך השנים, ניתוחי החניכיים הרגנרטיביים, בזכות השימוש בתחליפי עצם, בממברנות ובחלבוני גדילה, שיפרו בצורה משמעותית את הפרוגנוזה של שיניים שנראו אבודות.

אנו מזמינים אתכם להשתתף באירוע מקצועי ייחודי ולחוות את החווייה עם פריודונטים בכירים, בו כל אחד יציג חלק מניסיונו האישי בתחום הרגנרציה. אנו, רופאי השיניים, מחוייבים ואחראיים לשמירת בריאות הפה של מטופלינו.

"רגנרציה ופריודונטיה" - ד"ר ברנרד דהן

מומחה ברפואת חניכיים ומייסד מרפאת מומחים מוריה בחיפה, העוסקת ברפואת חניכיים והשתלות בלבד, הכשרה ולימודי המשך. • ד"ר דהן ממקד את פעילותו במיקרוכירורגיה פלסטית של קו החיוך, באימפלנטולוגיה באזור אסתטי ובמתן הרצאות בארץ ובחו"ל.

9:15-10:15 מושב ראשון:

יעילות ובטיחות ילכו יחדיו - עולם ביו החומרים במאה ה-21 - ד"ר יניב מאייר

פעולות כירורגיות המחדשות את רקמות הפריודונטיום וכאלה המגדילות את נפח הרקמות הקשות הפכו לכלי חשוב בידי רופאי השיניים בשנים האחרונות. עליה בביקוש, הביאה לשגשוג תעשיית הביו חומרים וכפועל יוצא מכך היצע החומרים גדל עם השנים. שפע החומרים ושיטות השיווק מקשים על הרופא לבחור את החומר המתאים ולבחון את טיבו. הביטוי הלטיני "Primum no nocere" (אל תגרום נזק) הינו תזכורת שלפעולות הנעשות מתוך כוונות טובות עשויות להיות תוצאות לא רצויות. על כן, ההרצאה תסקור את קבוצות הביו חומרים השונות בדגש על יעילות בפעולות הכירורגיות השונות ובהיבט הבטיחות המיושם עוד בשלב ניטור התורמים וכלה בדרך הפקת החומר, נקיונו ושיווקו.
ד"ר יניב מאייר מומחה לפריודונטיה מטעם משרד הבריאות הישראלי והפדרציה האירופאית לפריודונטיה. בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים. התמחה בטיפול במחלות חניכיים והשתלות במחלקה לפריודונטיה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה ומשמש שם כרופא בכיר ומרצה מבוקש בכנסים בינלאומיים. • ד"ר מאייר הוא בעלים ומייסד מרפאת מומחים העוסקת ברפואת חניכיים, שתלים וכירורגיה בלבד.

נסיגת חניכיים, לטפל או לא לטפל? זאת השאלה - ד"ר עירן פרונט

טיפול בנסיגת חניכיים על ידי השתלת שתל חניכיים עצמי קיים כבר עשרות שנים, אולם עדיין קיים המיתוס כי "לא ניתן לטפל בנסיגת חניכיים". מטרת ההרצאה להציג את ההתוויות לטיפול בנסיגת חניכיים וכיצד להעלות את שיעור ההצלחה של הטיפול. כמו כן סקירה של החומרים הקיימים כתחליף לשתל חניכיים עצמי.

מומחה למחלות חניכיים, בוגר ההתמחות בפריודונטיה ניימכן הולנד ועבודת מחקר בנושא אימונולוגיה של מחלות חניכיים לתואר מסטר. • מנהל היחידה לרפואת חניכיים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. • עוסק במחקר על הקשר בין מחלות חניכיים ומחלות כלליות, השפעת טיפול חניכיים על הרכב הרוק ושחזור רקמות סביב שיניים. • חבר בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל, באיגוד הישראלי לפריודונטיה ואוסיאואינטרגציה, באקדמיה האמריקאית לפריודונטיה, בפדרציה האירופאית לפריודונטיה והאיגוד ההולנדי לפריודונטיה. • בעל מרפאה בחיפה העוסקת בטיפולי חניכיים ושתלים בלבד.

10:15-10:30 הפסקה

10:30-11:30 מושב שני:

רגנרציה גרמית - ד"ר בני רצקין

שתלים הפכו לחלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול הדנטלית. במרבית המקרים בהם השיניים נעקרו זה מכבר, או אבדו עקב מחלת חניכיים יש צורך בתוספת רקמה גרמית ורקמה רכה. אבדן עצם סביב שתלים, פריאימפלנטיטס, הינו גורם המחייב שיקום מחדש של הרקמות. רגנרציה גרמית ניתנת לביצוע במספר דרכים. מטרת ההרצאה לסקור חלק מהאפשרויות הזמינות בפנינו לקבלת רקמה גרמית, חשיבות הרקמה הרכה, והתחזוקה המתלווה לטיפול שתלים.
מומחה למחלות חניכיים • סיים את לימודי רפואת השיניים ברומניה בשנת 1985 • התמחה במחלקה לפריודונטיה בהדסה עין כרם בין השנים 1995-1999 • עוסק ברפואת חניכיים ובכירורגיה להשתלות בלבד.

האם בדיעבד ויתרנו על השן מהר מידי? - ד"ר ערן גבאי

בשנים האחרונות אנו נתקלים בכמויות הולכות וגדלות של סיבוכים ומחלות ברקמות סובבות השתל. לאור כמותם הגוברת של סיבוכים מאוחרים בשתלים ניצבות דילמות קשות בפני הקלינאי, המתלבט כיצד לנהוג במקרה שלפניו וכיצד להמנע ממצבים דומים בעתיד. במסגרת הרצאתו יציג ד"ר ערן גבאי את הקריטריונים לאבחנת מחלות ברקמות סובבות שתל, האתיולוגיה, האפידמיולוגיה ודרכי ההתמודדות בקליניקה עם סוגי מקרים שונים.
ד"ר ערן גבאי הינו מומחה לפריודונטיה מטעם משרד הבריאות הישראלי, והפדרציה האירופאית לפריודונטיה. בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים. משמש כרופא בכיר במסגרת המחלקה לפריודונטיה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. • ד"ר גבאי הוא בעלים ומייסד מרפאת מומחים העוסקת ברפואת חניכיים, שתלים וכירורגיה בלבד.


דיון מסכם

בראנץ'