גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

פותחים את הפה בביטחון ובחיוך רחב

להראות טוב- להרגיש טוב!

אנחנו לא מתייבשים היום להגיד שאנחנו רוצים להראות טוב ותודות לתגליות, למחקר ולרפואה, יש לנו גם את האפשרות לעשות שינויים פלסטיים חיצוניים. ניתוחים פלסטיים מבוצעים לא רק מטעמי בריאות, ראו למשל את ניתוחי הגדלת החזה, השתלות העור, טיפולי שיניים קוסמטיים ושיפוצים כאלו ואחרים לגוף האנושי. כל אלו הפכו לפופולאריים בעידן המודרני ואנשים לא מפחדים לעשות אותם, למרות שלמרבית ההתערבויות הכירורגיות הללו אין שום סיבה רפואית. למה בכל זאת עושים? כי ידוע לכולם שבין הנפש הבריאה לגוף בריא יש קשר הדוק ושיפור המראה תורם גם לאיכות החיים ולביטחון העצמי. אנחנו פשוט שמחים יותר.  


רפואת שיניים קוסמטית

אז מדוע כשזה מגיע להשתלות שיניים אנחנו מפחדים למרות שהשיניים הן אחד מהאיברים היותר חשובים בגוף שלנו? אחרי הכל הן מאפשרות לנו ללעוס מזון, צורך קיומי ובסיסי בהחלט. מעבר לכך, הן חלק משמעותי במראה החיצוני שלנו, מסייעות לנו בדיבור ותקשורת ובזכות כל אלו גם תורמות לביטחון העצמי ולשמחת החיים. יותר מזה, בואו נגיד את האמת, העדר שיניים בפה, לא רק מקשה ופוגע באיכות החיים, הוא גם גורם לנו להרגיש שאנחנו כבר לא "בשיא הכושר", ולא כך הוא. שיניים יכולות להיפגע מהרבה סיבות שלא תלויות בנו, כגון גנטיקה ושחיקה. אובדן שיניים יכול להגרם גם מטיפולי שורש של הצליחו, ריקבון, פגיעה בפה ומחלות מולדות. מאחר והשיניים שלנו חשובות לנו, זה לא הרגע להתייאש, יש מה לעשות!


אלפי שנים של ניסיונות  

עקרונית, אפשר לחיות בלי ניתוחים פלסטיים וקוסמטיים אבל אפשר לחיות  גם באוהל בלי מזגן ובכל זאת אנחנו מעדיפים את איכות החיים וההרגשה הטובה עם עצמנו. ההיסטוריה מלמדת שכבר אלפי שנים מנסה האנושות לבצע ניתוחים קוסמטיים למיניהם, כולל השתלות שיניים בשיטות פרימיטיביות אלא שהמאה ה-21 הביאה איתה את הידע, המדע והטכנולוגיה, שהפכו את הניתוחים למעשיים הרבה יותר, כלומר עם אחוזי הצלחה גבוהים.


השתלת שיניים

להבדיל מניתוחים רבים, השתלים נמצאים איתנו כ- 70 שנה וזה בהחלט הזמן המתאים להעריך אותם מחדש. בשני העשורים האחרונים השתלים הפכו לאמינים ואחוזי ההצלחה מדברים על סביבות 90-96 אחוז בעשור הראשון ומעל ל 80 אחוזי הצלחה גם אחרי 20 שנה. הטכניקות, הידע והטכנולוגיה מאפשרים היום להשתמש בשתלים גם כמסייעים להצלחת טיפולי שיניים אחרים, כגון תמיכה בכתרים וגשרים דנטלים. השתלים עצמם עשויים מטיטניום המסייע להצלחת התהליך.


שתלים כדרך לאיכות חיים

הטכנולוגיה כבר כאן וגם  אחוזי ההצלחה גבוהים, אז למה אתם מחכים? לפעמים אנו נוטים לדחות את ההחלטה מתוך חששות לא מוצדקים. למשל, הפחד מסיבוכים ומכאבים. זה המקום לספר שהשתלות מבוצעות ממש כמו סתימות, בעזרת הרדמה מקומית ומיד לאחר מכן משתחררים הביתה עם הוראות לשמירה על היגיינת הפה. לאחר כשבועיים לרוב נעלמים הנפיחות והכאבים. במקרה של כאב נוטלים משככים רגילים ואין צורך בטיפולים מיוחדים. הסיבוכים שנגרמים כתוצאה מהשתלת שיניים הם נדירים. חשוב מאוד לבדוק טרם תחילת התהליך את מצבכם הרפואי, לדווח על ניתוחים קודמים, מחלות, נטילת תרופות, עישון ועוד, על מנת לוודא שאתם מתאימים להצלחת הטיפול. עוד חשוב לבחור במומחים בתחום, שיודעים לבצע הליך תכנוני מקצועי. איכות חיים עם שתלים יכולה להתקבל גם מטיפולים תומכים, למשל, שיניים תותבות שנתמכות בשניים עד ארבעה שתלים, הוכחו כיעילות ויציבות הרבה יותר בזמן הלעיסה. הכי חשוב, השתלים מחזירים את תחושת השיניים הטבעיות ובכך מסייעים לעלות את הביטחון והדימוי העצמי. תוסיפו לזה שעל השתלים ניתן כמובן לבצע שיקום, שמחזיר את המראה והתחושה לימים הטובים.


שתלים מאז ולתמיד

שתלים נחשבים לטיפול מלאכותי או קוסמטי, עמיד ויעיל בהרבה מהאפשרויות הקיימות להשלמת שיניים, כגון שיניים תותבות וגשרים. עדויות היסטוריות ממצרים העתיקה, מצאו שכבר לפני 4000 שנה שולבו בשיניים חומרים חיצוניים ובהמשך נמצאו עדויות לניסיונות להחדיר חומרים כאלו ואחרים במקום שיניים. המהפכה התעשייתית של המאה ה-19 הפכה את המתכות והסגסוגות לזמינות וניסיונות ההשתלה התרחבו אלא שהידע היה מועט, הרפואה והאמצעים שעמדו לרשותה לא היו מספקים והתוצאות לא היו מרשימות. אפשר לומר שרק מאמצע המאה הקודמת החלו להיכנס השתלים המודרניים, לרבות הטכניקות והידע לביצוע השתלתם. היום ניתן לבצע השתלות בביטחון רב וליהנות מכל היתרונות של נפש בריאה בגוף בריא, דיבור שוטף, מראה סימפטי ונעים ולעיסת מזון בקלות. אנשים רבים כבר מנצלים זאת ומצליחים לשפר את איכות חייהם ללא הכר ולטווח ארוך.