גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

לשמור על חיוך בעזרת מומחים לחניכיים

טיפול בחניכיים הוא חלק בלתי נפרד בתחום רפואת השיניים. כל המטופלים המתלוננים על חניכיים מדממות או דלקות, מופנים באופן מיידי למומחה לחניכיים. במאמר זה נדבר על תחום החניכיים.

מחלות חניכיים

טיפול בחניכיים תלוי מאוד בתסמינים המופיעים אצל המטופל, לדוגמה:

  • חניכיים מדממות
  • אבנים בשניים
  • ריח רע מהפה
  • שינוי במיקום השיניים ועוד.

ככל שיש יותר תסמינים, כך הטיפול יהיה מורכב יותר. הטיפול יכול לכלול שימוש באנטיביוטיקה, ניקוי שיניים מקצועי, ניתוח וחיטוי החניכיים.

לדוגמה, אם המטופל מתלונן על חניכיים מדממות, מומחה לחניכיים יבדוק קודם כל האם ישנם אבנים בשיניים, במידה וכן, יקבע למטופל תור לניקוי האבנים אצל השיננית או יעשה את הטיפול בעצמו. כמובן שהטיפול נקבע אך ורק לאחר בדיקה מקיפה הכוללת שימוש במכשור רפואי המתקדם ביותר.

גם אם אינכם סובלים מתסמינים שציינו מעלה, ביקור אצל מומחה חניכיים יעזור לכם ללמוד כיצד לטפל בשיניים ולמנוע היווצרות של אבנים בחלל הפה.

ביקור אצל מומחה לחניכיים

על מנת להירשם לביקור אצל מומחים בתחום החניכיים, עליכם ליצור קשר עם המזכירות של המרפאה ולקבוע תור מסודר. לעיתים, רופא שיניים יכול להפנות אתכם בעצמו אל מומחה לחניכיים.

ברוב המקרים, כאשר ההפניה מתבצעת על ידי רופא שיניים, טרם ביקור אצל מומחה חניכיים, הרופא דואג לבצע צילום רנטגן מלא של חלל הפה ולהעביר את הצילום למומחה על מנת שיראה באופן ברור את מבנה השיניים, יזהה דלקת או יבחין בציסטה בשלביה המוקדמות.

אורך הטיפול במחלת חניכיים נקבע על ידי המומחה ויכול לקחת החל מכמה ימים ועד למספר חודשים, הכל תלוי באופי, סוג המחלה והטיפול בה.

כיצד לבחור מומחה לחניכיים?

תחום זה הוא תחום לא מוצף ואין הרבה מומחים מקצועיים בשוק. עם זאת, על מנת לבחור את המומחה הטוב ביותר, אנו ממליצים, בין היתר, לבדוק ביקורות באינטרנט ולקרוא המלצות.

הדרך הטובה ביותר לדעת האם הטיפול מקצועי אצל מומחה ספציפי, היא לדבר עם המטופלים הקודמים שלו. אותם הנכם יכולים למצוא באינטרנט ורשתות חברתיות. לא חסר בפייסבוק קבוצות הקשורות לרפואת השיניים ובריאות הפה. שם תוכלו לפתוח דיון חדש ולברר מול חברי הקבוצה האם מישהו מהם התנסה אצל מומחה חניכיים שהנכם מעוניינים לברר לגביו או לבקש המלצה באופן כללי על מומחה איכותי ומקצועי.

מעבר להמלצות הלקוחות, אנו ממליצים לבדוק את האתר של המומחה ולוודא שנראה מקצועי ולא חובבני. מומחה רציני ישקיע באתר שמציג את פני חברתו באינטרנט וידאג לכך שיראה מקצועי.

טיפים מהמומחים:

  • ביקור אצל מומחה חניכיים אינו מפחיד כלל, כך שאין צורך להיבהל. אם הנכם רוצים לשמור על שיניים וחניכיים בריאות, דאגו לבקר אצל המומחה לפחות פעם אחת בשנה לביצוע בדיקה מקיפה.
  • רוב בעיות החניכיים נוצרות עקב צורת טיפול לא נכונה ואי שמירה על כללי ההיגיינה. אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נרשמים לעיקור שיניים בריאות עקב דלקת חריפה בחניכיים, דאגו לצחצח את השיניים כל בוקר וערב ובהזדמנות לאחר הארוחות וכך תשכחו לגמרי מרופאי השיניים.
  • הפסיקו לעשן! העישון יכול להוביל לנזק בלתי הפיך לשיניים וחלל הפה.

לסיכום:

אם הנכם מעוניינים לשמור על שיניים בריאות, דאגו לבקר רופא שיניים ומומחה חניכיים לפחות פעם אחת בשנה לצורך ביצוע בדיקות שגרתיות ואמצו את הטיפים הרשומים מעלה. זה הוא המתכון הטוב ביותר לשמירה על חיוך מושלם.