גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

לחיות נכון ולמנוע נסיגת חניכיים

דרכי טיפול והתמודדות עם נסיגת חניכיים

תחום הבריאות הוא תחום מאוד רחב. כיום ידוע שגוף האדם הוא מערכת שכל איבר בה משפיע על איבר אחר. כאשר אנו שומרים על אורח חיים בריא ועל תזונה בריאה אז כל מערכות הגוף שלנו יכולות לתפקד באופן תקין. כאשר אנו אוכלים מזון שאינו בריא, מערכות רבות בגוף עלולות לסבול מנזקים, כגון, מערכת כלי הדם והלב ומערכת הקיבה, כמו כן, גם השיניים והפה שלנו עלולים להיפגע. תזונה לקויה של מזון לא בריא פוגעת בבריאות השיניים שלנו ומחלישה אותן. רובנו חושבים שאכילת מזון מתועש גורמת לחורים בשיניים או לדלקות חניכיים. רבים אינם מודעים לכך שמחסור תזונתי בסידן או בוויטמינים שונים יכול לגרום גם לבעיות כמו נסיגת חניכיים. אחת הדרכים העיקריות או האלטרנטיביות להתמודד עם בעיה מסוג זה היא שינוי התזונה שלנו כך שהיא תהיה בריאה יותר.

על חשיבות הטיפול בשיניים כבר מגיל ינקות

בעיות של נסיגת חניכיים ובכלל בעיות בריאות בגיל מבוגר לא מגיעות יש מאין. בהרבה מאוד מקרים המקור לבעיות בריאות ובכלל זה גם בעיות שיניים בילדות המוקדמת ואפילו בינקות שלנו. אם אנו רוצים לאפשר לילדים שלנו ליהנות מבריאות בגיל מבוגר ומשיניים חזקות גם בגיל השלישי אנו צריכים להתחיל לטפל בשיניים שלהם עוד בינקותם. טיפול מוקדם מגיל ינקות בשיניים פועל בשיני מישורים עיקריים: 1. הוא מקנה לילדים שלנו הרגלים נכונים בדבר שמירה על היגיינת פה, שיניים וחניכיים. 2. הוא יכול לחזק את השיניים ובכך למנוע מקרים בגיל מאוחר יותר של נסיגת חניכיים או של דלקות חניכיים.

נסיגת חניכיים – לאיזה נזק זה גורם?

נסיגת חניכיים יכולה לגרום לנזק רב. כאשר החניכיים שלנו נסוגות אחורה כל המבנה של הלסת והפה שלנו משתנה. נסיגה זו יכולה לגרום להיחלשות של השיניים ולגרום להן להיות מודלקות וחולות. כאשר החניכיים שלנו נסוגות, הפה שלנו עלול להתעוות ואנו יכולים לסבול מכאבים מאוד חזקים. דרך הטיפול בנסיגה זו היא על ידי קיבוע של החניכיים בעזרת עזרים חיצונים כמו סד ללסת או כתרים מיוחדים ששמים על השן. לעיתים במקרים קיצוניים של נסיגה של החניכיים נדרשת גם פעולה כירורגית.

למה אסור להזניח את השיניים שלנו?

רבים אינם מודעים מספיק לחשיבות של שמירה על בריאות השיניים שלהם. כאשר אנו מזניחים את השיניים שלנו אנו פוגעים באופן ישיר באיכות החיים שלנו. אם אנו רוצים ליהנות מבריאות טובה, חייבים לא להזניח את השיניים שלנו. טיפול איכותי בשיניים כולל ביקורים תכופים אצל רופא השיניים והשיננית והקפדה יתרה על צחצוח והיגיינת פה. בעיות שיניים רבות יכולות להיגרם בין השאר בשל מחסור בסידן (השיניים הם סוג של עצם). כאשר חסר לנו סידן השיניים שלנו חלשות יותר ואנחנו יכולים לסבול מבעיות כמו נסיגת חניכיים או שיניים שנשברות בקלות רבה.

כיצד ניתן למנוע הופעה של בעיות שיניים?

למעשה, כאשר יש לנו בעיות שיניים הן נגרמות מסיבה תורשתית וכן בשל איכות הטיפול שאנו מעניקים לשיניים. מבחינה תורשתית – אין לנו הרבה מה לעשות, אבל בנוגע לטיפול בשיניים שלנו אנו יכולים להשפיע. מי שמקפיד על טיפול בשיניים יכול למנוע מקרים בהם השיניים שלו יהיו חולות או חלשות מאוד. לא ניתן למנוע באופן מוחלט הופעה של בעיות שיניים, אך ניתן להקטין את היקף הנזק בהן. מחקרים רבים הוכיחו שמי שמקפיד לצחצח שיניים סובל פחות מבעיות של חורים בשיניים, נסיגת חניכיים, דלקות חניכיים, דלקות בשורש השן ועוד .