גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

השתלות שיניים בלייזר: הטכנולוגיה שמקלה על מטופלים בכל העולם

השתלות שיניים בלייזר

טכנולוגיית הלייזר חודרת כמעט לכל תחום רפואי כיום וגם לעולם שיקום השיניים. בזכות הטכנולוגיה הזו, השתלות שיניים כיום פשוטות, מהירות ונעימות יותר

לייזר – נדמה שאין טיפול רפואי או קוסמטי שאנחנו לא נתקלים בו בטכנולוגיה הזו. גם בתחום רפואת השיניים, הלייזר הפך להיות כלי לגיטימי בידיהם של רופאים ובעיקר מומחים לשיקום הפה ואסתטיקת הפה. החיבור הבלתי נמנע בין כסא המטופל במרפאת השיניים ובין המכשור המתקדם שמספקת טכנולוגיית הלייזר, הוביל למהפכה של ממש, שחוסכת לנו המטופלים הרבה מאד סבל בדרך לשיניים בריאות. השתלות שיניים בלייזר הן הטיפול המבוקש ביותר כיום בתחום זה, בזכות היתרונות הרבים שהטכנולוגיה מציעה.

לייזר - כוכב קבוע במרפאות השיניים מאז שנות התשעים

השימוש בלייזר נכנס לתודעת מומחי השיניים כבר בסוף שנות השמונים, בזכות האחים טרי וויליאם מאיירס אשר חקרו את תחום הלייזר וחיפשו דרכים להחדיר אותו אל עולם הרפואה ובעיקר אל רפואת השיניים.

הם עקבו אחר השימוש בטכנולוגיית הלייזר בתחום רפואת העיניים ועמלו כדי לפתח מכשיר לייזר ייעודי שיותאם לרופאי השיניים ולביצוע טיפולים שונים, בעיקר בתחום אסתטיקת הפה ולאחר מכן בתחומי שיקום הפה.

בזכותם, השימוש בלייזר חדר לרפואת השיניים בשנות התשעים והיום הוא כבר מוביל מהפכה, שמסייעת למומחים לבצע טיפולי שיניים מורכבים בתהליך הרבה יותר פשוט וקל. עבור המטופלים – זה תהליך שכרוך בהרבה פחות סבל, בעיקר כשמדובר בטיפול כמו השתלות שיניים.

איך זה עובד בעצם?

טיפול בקרני לייזר פועל על הקרן שמופעלת בעוצמה חזקה יחסית ובאמצעותה מבצע המומחה את הטיפול. הטיפול מתמקד בכל פעם באזור הרלוונטי, בין אם מדובר בטיפול כמו השתלות שיניים בלייזר או טיפול בחניכיים. השימוש בלייזר מאפשר לרופא להימנע מהרדמה, חיתוך, תפרים וקידוח בשן. בנוסף, הלייזר מונע דימומים מיותרים ונזק לרקמות החניכיים וסביבת השן. אחד הכלים היעילים ביותר שמציע הלייזר הוא היכולת לחטא את הפה במהלך הטיפול.

כתוצאה מכך אנחנו כמטופלים נהנים מתקופת החלמה הרבה יותר פשוטה, מריפוי מהיר ומטיפול שהוא נעים בהרבה מאותו טיפול השתלה מתמשך, שכרוך בכאבים ובחוסר נוחות.

כדי להפעיל מכשור לייזר עוברים מומחי רפואת השיניים הכשרות מקצועיות מקיפות ונעזרים בכל אמצעי הבטיחות. למרות שמדובר בהכשרה מקיפה ולעיתים ארוכה מאד, עדיין רופאי השיניים פונים לכיוון הזה, על מנת להציע למטופל טיפול הרבה יותר יעיל.

השתלות שיניים בלייזר – הבשורה החדשה

השתלות שיניים בלייזר עדיין לא מתקיימות באופן מלא בארץ, אך הלייזר משתלב בתהליך ההשתלה ומקצר לא מעט תהליכים. רק קומץ של מומחים בישראל מציע טיפולי השתלות שיניים בלייזר והתחזית היא שהתחום ילך ויתפוס תאוצה, הן מבחינת האפשרויות הטיפוליות והן מבחינת מספר הרופאים המציע את השירות.

אז מהם היתרונות שטכנולוגיית הלייזר מספקת בתהליך ההשתלה?

  • הלייזר משמש את המומחה כבר בתהליך העקירה של השיניים הפגועות. הוא מאפשר עקירה ללא דימומים רבים. לאחר מכן, תורם הלייזר לפתיחת החניכיים לפני ההשתלה ללא צורך בחיתוך החך, תהליך שעד כה היה כואב וקשה מאד.
  • הלייזר חושף את השתלים בצורה ברורה ופשוטה, ללא כאבים, חיתוכים ודימומים.
  • מכיוון שהלייזר מפחית משמעותית את הכאב, אין צורך בהרדמה מהותית.
  • מבחינה נפשית, הלייזר בהחלט מסייע להרגעת המטופל. בהשוואה למקדחים ולמכשירים הקליניים האחרים בקליניקה, מדובר במכשיר שקט שאינו גורם לחרדות.
  • המטופל מסיים את הטיפול בצורה הרבה יותר נינוחה וההחלמה נעימה וקלה יותר. לרוב, מטופלים שעברו השתלות שיניים בלייזר לא סובלים מכאבים ונפיחות.


מה חשוב לבדוק לפני ההשתלה?

רק קומץ של מומחים בישראל משתמשים כבר באופן שוטף בקרני הלייזר. חשוב לבדוק שמדובר במומחה שעבר הכשרה לביצוע השתלות שיניים בלייזר ומורשה להשתמש במכשור המורכב הזה. בנוסף, מומלץ לבדוק מה סוג המכשור והאם מדובר במכשור מתקדם שעומד בתקנים של משרד הבריאות. 

השתלות שיניים בלייזר מספקות טיפול חדשני והרבה יותר נוח, מהיר ויעיל למטופל ולמומחה כאחד. התחזיות מראות שבעתיד תשמש טכנולוגיית הלייזר לעוד מגוון טיפולים בתחום רפואת השיניים כמו גם להשתלות וטיפולי שיקום פה הרבה יותר מהירים וקלים.