גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

טיפים לאחר השתלות שיניים

עברתם השתלת שיניים? הקפידו להגיע לביקורת אצל הרופא שטיפל בכם ונסו להימנע משתיית משקאות חריפים ועישון. הטיפים שיעזרו לכם לשמור על השיניים בריאות גם אחרי הטיפול

המודעות למראה החיצוני שלנו עלתה עם השנים. אם לפני מספר שנים, לרבים מאיתנו המראה החיצוני לא היה בראש סדר העדיפויות, כיום המצב שונה לגמרי. אנשים רבים בוחרים להשקיע קודם כל במראה החיצוני שלהם – מביקורים קבועים במכון הכושר, דרך אכילה ותזונה נכונה ועד לתחזוק וטיפול נכון בחלל הפה. עבור רבים מאיתנו, החיוך משמש ככרטיס הביקור שלנו (נציגי מכירות, מרצים, שחקנים וכו') והוא חשוב מאין כמותו, ולכן ההשקעה בחלל הפה ובשיניים בהתאם.

רבים בוחרים לבצע במהלך חייהם השתלת שיניים, כדי לשמור על האסתטיקה בפה. מדובר בהליך לא מסובך במיוחד, והודות לקדמה ולטכנולוגיה בעולם הרפואה כבר לא כואב במיוחד. אז אחרי ששקלתם זמן רב וסוף סוף החלטתם לעשות את הצעד, לגשת לייעוץ ויותר מכך – לעבור השתלות שיניים – כדאי שתדעו מה נכון לעשות לאחר ביצוע הטיפולים. למעשה, דבר לא פחות חשוב מהשתלות שיניים, הוא איך שומרים על השיניים שלנו לאחר ביצוע ההשתלות בפה. להלן מספר המלצות למטופלים אשר עברו השתלת שיניים כזו או אחרת, ורוצים לשמור על שיניהם בריאות ונקיות לאורך זמן, ולא רק לתקופה קצרה.

1. הקפידו לבקר אצל רופא השיניים אחת לשלושה חודשים

ביצעתם השתלת שיניים לא מזמן? הקפידו להגיע ביקורת אצל הרופא שטיפל בכם. דלקות חניכיים שונות אינן מורגשות לעתים ועשוי לעבור זמן רב עד שתרגישו משהו, אם ויש בפיכם דלקת. דלקות החניכיים השונות פוגעות בשתל עצמו ובעצם הלסת.

2. אל תעשנו, ורצוי שגם לא תשתו אלכוהול

נכון, לעתים זה נחמד לשתות אלכוהול בחברה, אך שתייה מרובה של משקאות וחריפים וכן עישון סיגריות עשויים לפגוע בשיניים שלנו. בנוסף, צריכה של שני אלו מונעת את תהליך ההחלמה של האזורים שבהם בוצעו השתלים.

3. צחצוח שיניים באופן קבוע

אם לא צחצחתם שיניים באופן קבוע לפני ביצוע השתלות שיניים כדאי שתתחילו עכשיו. אולי השתלת השיניים שביצעתם תעזור לכם לשנות את שגרת חייכם, ולשמור על חלל הפה נקי ובריא. הקפידו לצחצח את שיניכם לפחות פעמיים ביום, ורצוי שלוש פעמים. בנוסף, אל תוותרו על שימוש בחוט דנטלי, שיעזור להגיע למקומות שאליהם מברשת השיניים שלנו לא ממש מגיעה.

4. בקרו אצל שיננית באופן קבוע

אתם מצחצחים שיניים בצורה מושלמת, ולא מפספסים אפילו פעם אחת. נהדר, זה חשוב, אך עדיין ישנם מקומות בפה שאליהם לא תוכלו להגיע. בשביל זה יש שיננית. גשו לשיננית הקרובה לביתכם אחת למספר חודשים, ובצעו ניקוי יסודי בפה. חזרה על פעולה זאת אחת למספר חודשים תעזור לכם הן לשמור על הבריאות, הן לשמור על האסתטיקה בחלל הפה וכמובן שגם על הניקיון.

5. מרגישים שמשהו לא בסדר? אל תהססו לגשת ולבדוק זאת

נכון, אתם מקפידים על הטיפ הראשון בכתבה, ומבקרים אצל הרופא לביקורת אחת לשלושה חודשים. זה עדיין לא אומר שאם אתם מרגישים שמשהו לא בסדר – כאב, ריח רע או כל דבר אחר – עליכם לחכות עד לפגישה הבאה. ממש לא. יכול להיות שאתם סובלים מדלקת ואף חמור מכך. אם אתם סובלים מכאבים או מרגישים אי נוחות מסוימת, גשו מיד לרופא שטיפל בכם וספרו לו על הבעיה. כך תוכלו למנוע בעיות נוספות ואף חמורות יותר בעתיד הקרוב והרחוק.