גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

אילו טיפולי וניתוחי חניכיים ניתן לבצע באמצעות לייזר?

טיפולי חניכיים בלייזר

טיפולי חניכיים בלייזר, לרבות ניתוחים, מהווים פתרון מוביל בתחום רפואת השיניים לטיפול במחלות, אסתטיקה ובעיות בריאותיות

מחלות חניכיים נובעות מבעיות כרוניות המתפתחות במשך הזמן בעצם שתומכת בשיניים. כלומר, מקור המחלה הוא מתחת לחניכיים אולם היא באה לידי ביטוי בניראות החיצונית בחניכיים עצמן, מכאן גם שמייחסים אותה לחניכיים. מחלות חניכים מתפתחות כתוצאה מחיידקים ובין היתר עלולות להוביל לפגיעה ברקמות, הרס סיבים והיווצרות כיסים בין השן לחניכיים. לשם הדוגמא, גודלו של כיס תקין הינו 1-2 מ"מ ואילו במצב מחלה, הוא יגיע למימדים של כ-5 מ"מ ואף למעלה מכך. במצב זה, לא ניתן לנקות את רובד החיידקים באופן עצמאי ולכן, שאריות מזון נותרות בתוך הכיס ומהוות מצע לגידול חיידקים.

במקרים קשים יכולות מחלות חניכיים להוביל לאובדן תמיכת העצם ואובדן שיניים. על כן, במקרים של מחלות חניכיים נדרשת לעיתים התערבות כירורגית ואחת השיטות המתקדמות ביותר כיום לטיפול במחלות אלו היא באמצעות ניתוח חניכיים בלייזר.


הרחקת חיידקים ופלאק בלייזר

מאחר ומקור מחלות החניכיים הינם כאמור חיידקים, הרי שטיפול בהן כולל סילוק החיידקים ורק לאחר מכן, תהליכי ריפוי ושיקום של רקמת החניכיים והעצם התומכת. שיטות מוכרות להסרת חיידקים ורובד הפלאק הן באמצעות צחצוח שיניים עצמאי וגם בביקורים אצל שיננית אולם היום אפשר להסיר אבנית גם אצל רופא שיניים מומחה, בעל ידע ומכשור להסרת האבנית באמצעות קרן לייזר. היתרון הגדול של הסרת החיידקים בלייזר הוא השמדתם- ולא רק הרחקתם, כפי שמתבצע בניקיון שיגרתי. ברגע שהוסרה האבנית והרקמה הפגועה ובנוסף, הושמדו החיידקים אז המחלה תאט באופן משמעותי אולם עדיין קיים צורך לתקן את הנזקים שהיא הותירה ולשקם את הרקמות.

 

כיצד מתבצע ניתוח חניכיים בלייזר ומה יתרונותיו?

ניתוח חניכיים בלייזר כולל חיתוך וקיצור גובה החניכיים, כך שהכיסים שנוצרו יחזרו לגודלם התקין. ההכנות לניתוח כוללות ניקוי השיניים על ידי שיננית וטפטוף חומר הכנה. הניתוח עצמו מבוצע על ידי קרן לייזר המועברת לתוך החניכיים הפגועות במשך דקה אחת לכל מיקום. קרן הלייזר משמידה את החיידקים ומסירה את הרקמות הסובלות מדלקות. זאת ועוד, סיבי הלייזר מבצעים באותה פעולה גם ניקוי אבנית ורובד פלאק ומחטאים את האזור. אחד היתרונות הגדולים הוא שניתוח חניכיים בלייזר לא כרוך בכאב או החלמה קשה, הכרוכים בניתוחים מכאניים. ניתוח הלייזר הוא נח ומעודד ריפוי תאים באופן טבעי, גם לאחר סיום הטיפול.

 

ניתוחי חניכיים אסתטיים בלייזר

טיפולי חניכיים בלייזר משמשים גם למטרות אסתטיות, כגון הסרת פיגמנטים, אותם כתמים כהים שמופיעים על החניכיים. התוצאה תהיה מראה יפה ואחיד, בזכות היכולת של קרן הלייזר ל"סרוק" את הרקמות עד להעלמות הפיגמנט. הטיפול החדשני זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים אולם יש לציין, כי לעיתים לאחר מספר שנים הפיגמנט עלול לשוב ולהופיע. טיפול חניכיים נוסף בלייזר, שהפך למבוקש בקרב הציבור הוא יישור קו החניכיים, זאת לאחר שמצב של חוסר סימטריה בין השיניים נוצר כתוצאה מנסיגת חניכיים. התוצאה היא מראה לא אסתטי של שיניים באורך וגובה שונה.  טיפול חניכיים פשוט באמצעות לייזר מיישר את הקו של השיניים, על ידי יישור קו החניכיים. בנוסף, ניתן לבצע טיפולי לייזר לצמצום רווחים בין השיניים והקטנת קו החניכיים, כך שהחיוך הופך למושלם ויחד איתו גם עולה תחושת הביטחון העצמי.

 

האם מכשירי הלייזר יעילים?

קיימים שני סוגי מכשירים, האחד נועד לטיפול ברקמות הרכות, כגון חניכיים ורקמות הפה שאינן שיניים, והשני- לרקמות הקשות, כגון שיניים ועצמות. מכשירי לייזר לטיפול ברקמות הקשות החליפו החל משנות ה-90 את מקדחת רופאי השיניים והם נחשבים למתקדמים ביותר. מעבר לכך, החיתוך מתבצע באופן מדוייק והשימוש בלייזר, במיוחד ברקמות הרכות, מתבצע מבלי לגרום דימום, נפיחות, תפרים וכאבים או תוך צמצום התופעות. כמובן שכל מטופל מגיב אחרת וכל מקרה לגופו ולמורכבותו אולם ככלל, הטיפול בלייזר מקל על הכאב וההחלמה והוא עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ויעילות. לחצו למידע אודות מכשיר לייזר חדשני לכירורגיה אורלית - ERBIUM YAG

 

ניתוחי לייזר כפתרון לבעיות בריאותיות

כיום נעשה שימוש נרחב בטיפולי לייזר ברקמות הרכות. הטיפולים נותנים מענה למגוון בעיות וקשיים בריאותיים, כגון צמצום כאבים בכיבי אפטות והרפס, הסרת רקמות שגדלו עקב טיפולים תרופתיים, טיפול בזיהומי תעלות השורש, סיוע לטיפולי הלבנת שיניים, חשיפת שיני בינה שלא בקעו במלואן ועוד.

צוות המרפאה ישמח לתת לכם מידע נוסף אודות טיפולי חניכיים באמצעות לייזר ולענות על כל שאלה. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים התקשרו אלינו ל - 04-8343333 או לחצו כאן, מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.