החלמה מניתוח חניכיים

שלחו לנו הודעה, נעשה את המקסימום כדי לחזור אליכם בהקדם.

ישנם לא מעט טיפולי שיניים שאנחנו חוששים מהם וניתוח חניכיים הוא אחד מהם ללא ספק. אך החדשנות והטכנולוגיה הגיעו גם אל עולם הרפואה בכלל ואל רפואת השיניים בפרט. ניתוח חניכיים הוא הליך רפואי נפוץ, אך כמו בכל ניתוח, גם הוא מצריך תקופת החלמה. כדי להבטיח החלמה מהירה וחזרה לשגרה מלאה, חשוב להבין את התהליך ולהתכונן מראש. כאן תגלו כל מה שאתם צריכים לדעת על החלמה מניתוח חניכיים.

ניתוח חניכיים – מה התהליך?

הגעתם לשלב בו אתם לאחר הניתוח ממנו חששתם, כעת מתחילה תקופת החלמה. הקשה ביותר כבר מאחוריכם. בימים הראשונים לאחר הניתוח הגוף זקוק למנוחה כדי להתחיל בתהליך הריפוי. הקפידו על מנוחה מספקת והימנעו מפעילות גופנית מאומצת. בנוסף, חשוב להקפיד על תזונה רכה וקרה שתקל על תהליך הלעיסה ותמנע גירוי של האזור המנותח. מומלץ לצרוך מזונות כמו יוגורט, גלידה, פירה ומחית ירקות ופירות. הקפידו על הנחיות הרופאים המלווים אתכם, יש להם את כל הכלים והידע לסייע בכל מה שאתם צריכים. 

איך מתמודדים עם כאבים לאחר הניתוח?

לאחר ניתוח זה צפויים כאבים וגם נפיחות באזור המנותח. כדי להקל על אי הנוחות ניתן להשתמש במשככי כאבים ללא מרשם כגון אקמול או אדוויל וזאת בהתאם להמלצות הרופא בלבד. בנוסף לכך ניתן להניח קומפרס קר על האזור הכואב, או למצוץ קוביית קרח. במקרים של כאבים עזים שאינם מגיבים לטיפול ביתי חשוב לפנות לרופא המטפל ובכלל, בכל שאלה שיש לכם אל תהססו לשאול או לפנות כי מדובר בבריאות שלכם וחשוב שתהיו בידיים הכי טובות. 

לאחר מספר ימים תוכלו לחזור בהדרגה לפעילות רגילה בהתאם להנחיות הרופא. חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשבועיים הראשונים לאחר ניתוח חניכיים ולהקפיד על היגיינת פה קפדנית, הכוללת צחצוח שיניים עדין ושטיפות פה מומלצות עם מי פה המתאימים למטרת החלמה מניתוח חניכיים והקלה על כאבים ומניעת זיהומים. 

חשוב שיהיה לכם על מי לסמוך

לרוב, תהליך החלמה מניתוח זה עובר ללא סיבוכים. עם זאת חשוב להיות ערניים לתסמינים חריגים כמו דימום מוגבר, כאבים עזים, נפיחות חריגה או חום גבוה. במקרים אלו, יש לפנות לרופא המטפל באופן מיידי. החלמה מניתוח זה היא תהליך הדרגתי, ניתוח חניכיים הוא לא ניתוח פשוט ודורש סבלנות והקפדה על ההנחיות הרפואיות. מרפאתו של ד"ר ברנרד דהאן היא מהטובות בישראל. צרו קשר עוד היום לקבלת הטיפול הרפואי הטוב ביותר לצד שירות אדיב וסבלני. הצוות המקצועי ממתין לסייע לכם.

דילוג לתוכן