גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
04-8343333

אימפלנטולוגיה דיגיטלית

אחת הפעולות הנפוצות ביותר ברפואת חניכיים הינה התקנת שתל דנטלי. בשנים האחרונות, על מנת לשפר את רמת הדיוק ובטיחות הפעולה, העולם הדנטלי הצטרף לעולם הדיגיטלי. באמצעות תכנון ממוחשב, לרשות הרופא עומד כלי הדומה למערכת GPS או Waza המאפשר התקנת שתל במיקום האידיאלי, עם בטיחות גבוהה, זמן מקוצר ותוצאה אסתטית מקסימלית. 

לתכנון ממוחשב, יש צורך בהעתק וירטואלי של הפה שכולל את הרקמות הקשות (עצם ושיניים), חניכיים, כלי דם ועצבים (באמצעות סריקה דיגיטלית וצילום CT של הלסת, תוכנה מיוחדת מסנכרנת ומשלבת את התמונות. 


ניתן לקבל מודל תלת מימד דיגיטלי של הלסת. באמצעות אותה תוכנה אנו מתכננים את מיקום השתלים בפה. 
התוכנה מאפשרת לנו להחדיר את השתלים במיקום האידיאלי ללא פגיעה בעצבים, כלי דם, סינוסים או שיניים סמוכות. התוכנה מאפשרת בנוסף בחירה של זווית, אורך, רוחב וסוג השתלים. קיימת אפשרות לתכנן את הכתר הזמני או הגשר הזמני כדי שבאותו יום של הניתוח, המטופל יקבל שיניים זמניות יפות ומדוייקות. 


לאחר בניית התכנון האידיאלי, מדפיסים סד כירורגי במעבדה בתיאום לתכנון, אשר ישמש כמדריך להחדרת השתלים וזאת בתנאים מירביים ונוחות גבוהה. 
לאחר התקנת השתלים, רופא המשקם מחבר את הכתרים (אשר הודפסו במעבדה) לשתלים בצורה מדויקת ופשוטה. 

שיטה נוספת וייחודית למרפאתנו, היא מכשיר הרובודנט. 
הרובוט ייחודי למרפאתנו ומכיל מחשב ותוכנה המאפשרת הדמייה תלת מימדית של הלסתות, תכנון להחדרת השתלים ובעיקר ניווט בזמן אמת במהלך הניתוח. 
מכשיר זה פועל על פי עקרון של GPS- בעזרת חיישנים שמעל מכשיר היד של הרופא מקבלים מידע ממצלמה אופטית, המתקשרת עם התוכנה, כך שניתן ליישם במדויק את התכנון שהוכן מראש.

תכנון וטיפול דיגיטלי נחשבים העתיד ברפואת השיניים, בזכות תוצאות מדויקות, אסתטיות, בטיחותיות ונוחות לרופא ולמטופל. טיפול זה מתייחס לגישה הרפואית אישית שלי:  "Safe, Secure, Personlized Medicine"